Etiketa: is_tag

E riatdhesuar nga Siria, bashkëshortja e Lavdërim Muhaxherit po bashkëpunon me drejtësinë
Floresha Rasha, gruaja e riatdhesuar nga kampi “Al Hawl” në Siri, ka pranuar të bashkëpunojë me drejtësinë. Gjatë muajit korrik Rasha është pyetur disa herë nga agjentët e anti ...
Kreu i ISIS në Siri vritet në një sulm ajror amerikan. Biden: Mesazh për të gjithë terroristët
Shtetet e Bashkuara vranë liderin e Shtetit Islamik në Siri, Maher al Aqal, në një sulm ajror pranë Afrinit në veriperëndim të vendit. Këtë e ka bërë të ditur transmetuesi “Nbc” duke cituar bu...
Tentativë për sulm terrorist në Itali; çifti nga Kosova vepronte në emër të ISIS.
Një burrë dhe një grua me origjinë nga Kosova, por të lindur në Itali, janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se planifikuan një sulm terrorist në emër të organizatës ISIS. Familja me ...
Kush është 56-vjeçari nga Kukësi që u arrestua për terrorizëm me ISIS?.
Ky është Ibrahim El Salih (Lekica), 56-vjeçari nga Kukësi, i arrestuar sepse publikonte shkrime dhe foto në rrjete sociale në përkrahje të ISIS-it....
Arrestohet një militant i ISIS në Kukës.
Një 56-vjeçar nga Kukësi është arrestuar nga Drejtoria e Antiterrorit pasi postonte shkrime dhe foto terroriste, bënte thirrje publike dhe propagandë për kryerjen e veprave terroriste kundër disa ...
Kush i rekrutoi për të luftuar për ISIS? SPAK do të marrë në pyetje gratë shqiptare që u kthyen nga Siria
Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion pritet që në vijim të marrën në pyetje 5 gratë të cilat këtë diel u kthyen në Shqipëri  nga Siria. Burime nga SPAK bëjnë me dije se gratë do të merren në p...
Një grua nga Tirana në rekrutim për terroristët e ISIS, e shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet po në Tiranë
Policia e Shtetit bën me dije se në bashkëpunim me autoritetet italian, Interpolin dhe Drejtorinë e Antiterrorit, ka vënë në pranga një 43 vjeçare të shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëm...
Gruaja Kosovare e akuzuar për anëtarësim në grupin terrorist IS
Associated Press PRISHTINA,Kosovë (AP) - Prokurorët e Kosovës të mërkurën ngritën akuza për terrorizëm kundër një gruaje etnike Shqiptare, e cila dyshohet se ishte bashkuar me një grup terroris...
Para se në Gjermani, terrroisti taxhik do të kryente sulme në Shqipëri.
  Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i terroristit nga Taxhikistani, të ISIS, Komron Zukhurev, në Shqipëri. 24-vjeçari është pjesë e një celule, që planifikonte sulme në Gjermani, ku de...
Al-Baghdadi “vdiq si qen”; ‘duke rënkuar, duke qarë, duke bërtitur deri në fund’.
JOEL B. POLLAK/ BREITBART Presidenti Donald Trump njoftoi të dielën në mëngjes nga Shtëpia e Bardhë se forcat amerikane kishin vrarë Abu Bakr al-Baghdadi, udhëheqësin e të ashtuquajturit "Shtet...