Etiketa: is_tag

Prokurori turk thotë se shkrimtari saudit është mbytur dhe copëtuar
  The Associated Press   STAMBOLL (AP) - Gazetari saudit Jamal Khashoggi u mbyt sapo hyri në Konsullatën Saudite në Stamboll si pjesë e një vrasje të paramenduar dhe trupi i tij...
Gazetari Khashoggi është vrarë me paramendim dhe nga një vrasës ‘shtazarak”/ Erdogan.
Vrasja e gazetarit, Jamal Khashoggi ishte planifikuar më përpara, tha presidenti Turo, Recep Tayyip Erdogan para anëtarëve të Parlamentit turk që i përkasin partisë së tij. Ai tha se Turqia ka ...
Zhdukja e gazetarit Khashoggi afron Uashingtonin me Ankaranë.
( FOTO: Saudi Arabia Saudite përballet me fakte të rejase shkrimtari është vrarë brenda konsullatës Saudite në Stamboll)/  Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka zhvilluar ...
Vdekja e gazetarit Khashoggi, Sauditët vihen nën presion, Pompeo urgjent në Riad.
  Mbi Arabinë Saudite po rritet presioni për të shpjeguar fatin e gazetarit Jamal Khashoggi. Sekrterai i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo ka mbërritur në Arabinë Saudite dhe ka...
Çështja Jamal Khashoggi: Trump e drejton gishtin te “vrasës mashtrues’.
Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump ka thënë se ‘vrasës mashtrues’ mund të jenë prapa zhdukjes në Turqi të  gazetarit Saudit, Jamal Khashoggi. Duke folur para reporterëve pas një b...
Trump kërkon përgjigje nga ‘nivelet më të larta’ të qeverisë saudite rreth gazetarit të zhdukur
Nga: Brooke Singman | Fox News Presidenti Trump tha të mërkurën se ai po "kërkon" përgjigje nga qeveria e Arabisë Saudite rreth zhdukjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi, duke e quajtur atë ...