Etiketa: is_tag

Arrestohet ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës dhe bashkëpunëtori i tij, policia bastis zyrën avokatore
Vihet në pranga ish-kreu i Kadastrës së Gjirokastrës, Florian Taçi. Ka qenë një operacion i përbashkët i mirë koordinuar mes Policisë së Tiranës, asaj të Gjirokastrës, Prokurorisë dhe Gjykatës së ...
SPAK sqaron akuzën për ish-drejtoreshën e Hipotekës: Pastronte paratë e dy vëllezërve trafikantë në Belgjikë
Ish-drejtoresha e Kadastrës së Durrësit, Rajmonda Dashi e arrestuar këtë të enjte nga policia, rezulton pjesë e një grupi të strukturuar kriminal. Sipas Prokurorisë Speciale, ajo akuzohet si pjesë...
Me urdhër të SPAK arrestohet ish-drejtoresha e Kadastrës së Durrësit
Arrestohet ish drejtoresha e Kadastrës së Durrësit, Rajmonda Dashi. Arrestimi është kryer këtë të enjte me urdhër të SPAK. Gazetari Leonidha Musaj raporton se operacioni është kryer në zyrat e kad...
Rama: Askush s’do t’ju presë më në zyrë. Në 3 korrik mbyllen sportelet fizike të Kadastrës
Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se duke filluar nga e hëna e 3 korrikut Kadastra do të kthehet në ‘makineri digjitale’. Ai u bëri thirrje që të gjithë qytetarët mos të paraqiten fizikisht...
Rama: Ministra, deputetë e kryebashkiakë e kanë kthyer Kadastrën në fole qokash
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen që po zhvillon në Agjencinë Shtetërore të Kadastrës, nën praninë e Drejtores së ASHK, Dallandyshe Bici, deputetëve, ministrave dhe kryetarëve të bashkive, po pre...
Artan Lame jep dorëhiqjen nga Kadastra, vjen Dallëndyshe Bici
Artan Lame është larguar nga detyra si drejtor i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. Vendin e tij pritet ta zërë Dallëndyshe Bici. Bici është aktualisht drejtoreshë e Inspektoratit Kombëtar t...
Abuzime në regjistrat e Kadastrës, Lame: Do të ndëshohen abuzuesit
Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një konferencë për shtyp bëri me dije se në regjistrat e Drejtorisë rajonale të Tiranës, janë kryer disa abuzime. Gjithashtu ai tha se janë bërë ab...
Kadastra e Durrësit nën hetim/ Yuri Kim bën thirrje : Presim hapa konkretë, të mbyllen mundësitë për korrupsion
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar në lidhje me raportin e Agjencisë së Kadastrës për zyrën e Durrësit, e cila është një ndër më problematiket dhe dyshohet për krime të shumta që kanë të bë...
Arrestohet kreu i Kadastrës në Vlorë: Në banesën në Tiranë iu gjetën 65 mijë euro
Policia jep detaje për arrestimin e ish-kreut të Kadastrës së Vlorës, Klodian Troci, mbrëmjen e kaluar, pasi ishte shpallur në kërkim për falsifikim të pronave në Dhërmi. Policia njofton se Tro...
Dje, në 3 minuta u vodhën dokumentet e kadastrës të Dhërmiut, kamerat e sigurisë nuk filmuan gjë.
Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në zyrat e administrimit dhe mbrojtjes së tokave në qarkun e Vlorës. Burime nga policia bëjnë me dije se vjedhja e doku...