Etiketa: is_tag

KAS rrëzon Berishën, ky kërkonte pezullimin e regjistrimit të PD me emrin e Alibeajt
Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar ankimimin e Sali Berishës. Berisha kërkonte pezullimin e regjistrimit të PD-së së Alibeajt deri në marrjen e vendimit nga Kolgeji Zgjedhor, por k...
KAS rrëzon Celibashin. I hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhje. Rrëzohet edhe kërkesa e Berishës.
KAS rrëzon vendimin e Ilirjan Celibashit dhe i hap rrugë regjistrimit të PD në zgjedhjet e 14 majit. Me 4 vota pro dhe vetëm një kundër, atë të Elvis Cefës, KAS pranuar që PD të regjistrohen në...
PD jashtë zgjedhjeve, kërkesë ankimore në KAS, relatori i njëjtë
  KQZ hodhi shortin për të përcaktuar relatorin për ankimimin e PD-së për mosregjistrimin në zgjedhje. Relator u caktua Koli Bele. Ishte firma e munguar e Lulzim Bashës që la PD për herë të dy...
KAS rrëzoi Berishën, fati i PD-së së Alibeajt kalon sërish në dorën e Celibashit! Sot në 16:00
Ditën e sotme Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi do të shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike për regjistrimin në zgjedhje. Pasi Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) nuk pranoi ankimimet ...
KAS i rrëzon të dy, Berishën dhe Bashën, e kthen dosjen tek Celibashi. Vendimi i arsyetuar:
KAS nuk ka pranuar të shqyrtojë ankimimet e Foltores dhe PD zyrtare duke e rikthyer kërkesën tek Celibashi. KAS thotë se fakti që Celibashi la 48 orë kohë për Bashën që të firmoste vetë dokumentet...
KAS rrëzon ankimimin e PD-së për të zhbërë koalicionin ‘Shtëpia e Lirisë’.
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) ka rrëzuar ankimin e PD-së për të zhbërë koalicionin 'Shtëpia e Lirisë' për zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashkitë e vendit. Mbledhja e cila zgjati ...
KAS rrëzon kërkesën e PD-së dhe LSI-së/ Nuk ka përsëritje të zgjedhjeve në Korçë dhe Elbasan.
Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e opozitës për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet në Korçë dhe në Elbasan. Ditën e sotme pritet që të jepet edhe vendimi për zgjedhje...
KAS rrëzon kërkesën e PD për provat shtesë për qarkun e Tiranës
Komisionit të Ankesave dhe Sanksioneve vendosi të administrojë provat e depozituara nga palët ankimore dhe ato që u depozituan sot nga Partia Demokratike. Po ashtu u vendos rrëzimi i kërkesës së...
Mblidhet KAS, Pelinku e PD hedh poshtë akuzat e opozitës për votim të dyfishtë
KAS është mbledhur edhe sot, mbledhje kjo ku do të vijojë shqyrtimin e ankimeve të rezultatit të 25 prillit për qarkun Vlorë, Gjirokastër dhe Berat. Nënkomisionerja Shtetërore e Zgjedhjeve, Lea...
Hapen disa kuti votimi për qarkun Berat, KAS: Pranohen si provë disa nga materialet e dorëzuara nga LSI dhe PD
KAS në mbledhjen e sotme ka vendosur të hap kutitë për disa qendra votimi që janë kërkuar nga LSI dhe PD për qarkun e Beratit, ku do të marrë si prova disa nga materialet e dorëzuara nga ky subjek...