Etiketa: is_tag

KESH shton eksportin e energjisë, përmirësohet situata energjitike në vend
Përmirësohet ndjeshëm situata energjitike në vend. Korporata Elektroenergjitike Shqiptare  ka zhvilluar javën e fundit dy proçedura për shitjen e energjisë elektrike. Në total janë arkëtuar rreth ...
Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja!
Nga: Ylli Asllani/ Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja! Dy nga bijte e saj me te mire te shebimit elektrik Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj u perfshine nga ujrat e lumit Drino per mos u kt...
Vdekja e dy elektricistëve në Gjirokastër, Balluku: ‘Dëmshpërblim për viktimat, do të kujdesemi për familjet e tyre!’
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, përmes një deklarate për mediat, ka reaguar për vdekjen tragjike të dy elektricistëve në Gjirokastër. “Me keqardhje dhe dhimbje të the...
Humbin jetën dy elektricistë të KESH. Makina ra në lumin Drino, nxirren trupat e viktimave.
Aksidenti ndodhi në fshatin Kordhocë. Elektricistët që ndërruan jetë janë Selfo Kallfa dhe Dini Isaraj. Oret e fundit jane nxjerre trupat e pajetë të dy elektricistëve, të cilët u mbytën sot në...
Ndalen shkarkimet në hidrocentralin e Vaut të Dejës/ Sipas Drejtorit të KESH
Gjatë ditëve të ardhshme nuk do të ketë më reshje shiu, prandaj, Korporata Energjetike Shqiptare nuk do të kryej shkarkime në hidrocentralin e Vaut të Dejës, duke bërë të mundur uljen e përmbytj...