Nga: Ylli Asllani/
Gjirokastra eshte perkulur sot nga dhembja!
Dy nga bijte e saj me te mire te shebimit elektrik Selfo Kallfa dhe Ismet Isaraj u perfshine nga ujrat e lumit Drino per mos u kthyer me!
Tani qe shpirti tyre ka mbritur ne yje i kujtoj te dy miqte e mi ne sakrificat e tyre te panumurta per ti sjelle drite bashkeytetareve ne ditet me te sketershme.
Kur te gjithe ne ishim goditur e strukur nga fati motit ata ishin perhere ne kembe.
Sa here ne veshtiresi do te formoja i ndrojtur numrin e KESH, ata do te na jepnin shprese, edhe kur erresira, krismat e armeve, stuhite dhe vershimet e lumenjve kishin zaptuar vendin…
Tani qe nuk jane me midis nesh e ndjej perhere e me shume peshen e mungeses se tyre, por edhe krenarine qe kemi qene se bashku pjese e nje qyteti qe lind bij te tille, te perkushtuar deri ne ameshim!
Lamtumire te dashur Dini e Ismet! U prehte ne paqe shpirti juaj bujar!
Ngushellime me te ndjera familjes Isaraj dhe Kallfa!
VERITAS.COM.AL