Etiketa: is_tag

Kim shpreh “vullnetin e palëkundur” për takimin në 12 qershor me presidentin Trump.
(Reuters) - Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un shprehu " vullnetin e tij të palëkundur" për datën 12 qershor, në samitin me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. Vullnetin e ti...
Plani i samitit Trump- Kim kthehet në pikën ku ishte: 12 Qershor
Presidenti Trump mirëpriti deklaratën pajtuese n ga Koreja e Veriut ku thuhet se mbetet e hapur për të biseduar pas të Enjtes kur ai u tërhoq nga samiti me liderin autokrat të Koresë së Veriut, Ki...
TRUMP ANULON SAMITIN ME KIM TË KORESË SË VERIUT
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka anuluar takimin e planifikuar me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, duke e quajtur “një zemërim i llahtarshëm dhe armiqësi të hapur” atë ...
Trump thotë se Kim Jong-un nuk do të rrëzohet.
Presidenti Donald Trump ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk do të ndjekë "Libya model" për çarmatimin bërthamor të Koresë së Veriut. Sugjerimi që erdhi nga këshilltari i tij i Sigurisë Kombëtar...
Shtëpia e Bardhë thotë se “akoma është plot shpresë” se do të zhvillohet samiti Kim-Trump.
Shtëpia e Bardhë është “akoma me shpresa të plota” se samiti mes Kim Jong-un të Koresë së Veriut dhe presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të procedojë, pavarësisht kërcënimit nga ...
Amerika të mos kërcënohet më nga Kim!- kjo synohet. Projekti SHBA- Kore e Veriut mbahej pezull prej 25 vjetësh.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha të dielën se nëse Koreja e Veriut bie dakord për çnuklearizim të plotë, Shtetet e Bashkuara janë të gatshme “t’i ofrojnë garanci sigurie” qeverisë së...
Presidenti Trump thotë se do ta takojë Kim në Singapor në 12 qershor
Presidenti Trump thotë se do ta takojë Kim në  Singapor në 12 qershor. Në Prill, zoti Trump i qëndroi fjalës duke pranuar një ftesë për të takuar zotin Kim, në një takim të paprecedent. Para...
Nesër në ora 9.30, Kim kalon kufirin drejt Jugut, lideri i parë i Veriut në historinë pas Luftës
Kim Jong-un bëhet lideri i parë i Koresë së Veriut që kalon kufirin drejt  territorit të Koresë së Jugut qq në fund të luftës Koreane në vitin 1953. Kjo ndodh në një moment kur detaje finale të sa...
Donald Trump po pret takimin me Kim Jong-un pasi vizita e tij në Kinë “shkoi shumë mirë”
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se po pret që të takojë Kim Jong-un pasi i është thënë se udhëtimi i liderit Koreano- Verior në Kinë “shkoi shumë mirë”. Por Trump tha ...
Trump dhe SHBA –triumfantë në bisedimet me Kim të Koresë së Veriut- VP Pence.
Koreja e Veriut ra dakord për të diskutuar mbi çarmatimin bërthamor si “provë se strategjia e presidentit Donald Trump për izolimin e regjimit të Kim, po funksionon”, tha zëvendës- presidenti Mike...