Etiketa: is_tag

Ka zyrtarë që s’po i zë gjumi nga frika se do të shpallen ‘Non Grata’ ose do shkojnë në burg! Drejtësia po jep rezultate: Ambasadore Yuri Kim
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ështe shprehur e bindur se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. E për të përforcuar këtë bindje të saj, në një intervistë në ‘Real Story’ në Report Tv, Kim tha se ...
SHBA direktiva Dumanit: Jepi fund pandëshkueshmërisë, askush nuk duhet të jetë mbi ligjin. “Ke mbështetjen tonë”.
Ambasada e SHBA i ka dhënë mbështetje Altin Dumanit, pas zgjedhjes në krye të SPAK. Ai mori 5 vota në KLP, 1 më shumë se Edvin Kodili, duke marrë në këtë mënyrë drejtimin e organit më të rëndësish...
Kim shkon në KLP, ndjek nga afër procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK
Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shkuar në sallëne KLP për të ndjekur nga afër procesin për zgjedhjen e keut të ri të SPAK. Në sallë po raporton prokurori Edvin Kondili. Brenda pak orësh prite...
Yuri Kim zbardh takimin me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas takimit të zhvilluar mëngjesin e sotëm në Kryeministri me kreun e qeverisë Edi Rama, ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi dhe shefin e Mbrojt...
Rama: Kreun e ri të SPAK s’e zgjedh as qeveria e as ambasada, por KLP! Anëtarët të mos influencohen nga askush
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për hamendësimet se qeveria po ndërhyn në zgjedhjen e kreut të ri të SPAK. “Jam plotësisht dakord me @USAmbAlbania dhe boll me thashethemet e katundit politik e...
Po zgjedhim kreun e ri të SPAK, edhe Amerika e angazhuar. Yuri Kim garanton: ‘Pa frikë e favore do luftojë korrupsionin e krimin!’.
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka dhënë një mesazh për kreun e ri të SPAK që të luftojë korrupsionin e krimin pa u frikësuar dhe pa u ndikuar nga favoret. Në një postim në Twitter, Kim shkruan se ...
Yuri Kim, Hohman dhe OSBE kërkojnë në takim deputetët e PD legale/ Çështja e Reformës Territoriale
Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, së bashku me ambasadoren e Bashkimit Evropian, Christiane Hohmann dhe ambasadorët e Italisë, Fabrizzio Bucci e atë gjerman, Peter Zingraf, do të zhtill...
Kim takon dy partitë: Refuzoni çdo tentativë që synon minimin e demokracisë
Një ditë pasi përcolli shqetësimin e Shteteve të Bashkuara për financimin rus në Shqipëri tek KQZ dhe përfaqësitë e partive politike, ambasadorja Yuri Kim zhvilloi sot një takim në Kryesinë e Kuve...
1 shekull partneritet Shqipëri-SHBA/ Yuri Kim jep mesazhin e fortë mes rreshtash: Meta e Berisha, asnjë shans për të qeverisur
Në fjalën e saj, Ambasadorja Kim ka përcjellë edhe mesazhe indirekte për aktualitetin e nxehtë politik në vend, duke e kujtuar ndarjen nga komunizmi, tashmë si fakt të kryer, e në këtë mënyrë i je...
Sanksionet britanike – VOA: Politikanë shqiptarë bashkëpunojnë me kriminelët
I dërguari i posaçëm i qeverisë britanike për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach bëri të ditur të enjten se qeveria britanike mori masa kundër disa individëve shqiptarë “me lidhje të publikuara dh...