Etiketa: is_tag

“Ditë e bukur sot!”, kështu tha ambasadore Kim kur takoi Bardhin dhe Jorida Tabakun në selinë blu
  Ambasadorët e pesë fuqive perëndimore dhe BE, të akredituar në Tiranë kanë shkuar mëngjesin e kësaj të marte në selinë e Partisë Demokratike. Ata u pritën nga Gazment Bardhi dhe Jorida Ta...
Berisha tentoi të marrë dje PD-në: Yuri Kim, Soreca dhe ambasadorët e tjerë mbërrijnë në selinë blu, takim me Bashën
Pas tentativës së djeshme të Sali Berishës për të marrë selinë blu, ambasadorët kanë takuar kryedemokratit Lulzim Bashës. Grupi i ambasadorëve është kryesuar nga ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, a...
SHBA, aleat i Shqipërisë kujton dhe përshëndet 109 vjetorin e Forcave të Armatosura
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Shqipëri, Yuri Kim, të shtunën e 4 dhjetorit, ka uruar Ditën e Themelimit të Forcave të Armatosura shqiptare. Përmes një postimi në med...
Pritet tërmet i madh, Berisha do të presë lidhjet me SHBA: “Yuri Kim nuk do të shkelë kurrë në zyrën time, Sorosin do e shpall “non grata”
Në fjalën e mbajtur sot në foltoren e organizuar nga Lidhja e Gruas, Sali Berisha reagoi ndaj deklaratave të ambasadores Yuri Kim, duke u shprehur se kjo e fundit nuk do të shkelë kurrë në zyrën e...
Amerika ndërpret çdo komunikim me PD nëse e merr Berisha. Kim: “As kafe nuk do pimë”.
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim është shprehur se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ndërpresin marrëdhëniet me Partinë Demokratike, nëse kryesimin e saj e merr ish-kryeministri S...
Kim dhe Sorecca takohen me Celibashin: Të ndiqen penalisht krimet zgjedhore!
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, së bashku me Ambasadorin e Bashkimit Europian Luigi Soreca, u takuan me Kryetarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi për të diskutuar mënyrat për ...
Në të njëjtën portë, SPAK: Meta kërkon informacion për ministrat e rinj, ambasadorja Yuri Kim takon Krajën
Ambasadorja Yuri Kim ka mbërritur vetëm pak momente më parë në ambientet e Prokurorisë së Posaçme SPAK.  Ende nuk dihet kë ka takuar dhe se për çfarë është diskutuar, por kujtojmë se kjo vizi...
Sulmet e Berishës kundër DASH, reagon ambasada amerikane: Luftojmë me të gjitha instrumentet korrupsionin dhe pandëshkueshmërinë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha sot paradite. “Midis urdhrit ekzekutiv të Presidentit Biden, shpalljes nga sekretari i shtetit Blinken,...
Kim-prokurorëve: Dyfishoni përpjekjet në luftën kundër korrupsionit! Kraja: Arrestimi i Tushes, vetëm fillimi
Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim i ka dërguar një mesazh të fortë prokurorëve, që të dyfishojnë luftën kundër korrupsionit. Për këtë, ajo solli në vëmendje urdhjen e presidentit Biden që paralajmër...
Shqipëria, marrëveshje me SHBA për teknologjinë 5G, jo teknologjinë kineze! Yuri Kim: ‘Partneriteti ynë po forcohet’.
Marrëveshja e firmosur ditën e djeshme për rrjetin 5G mes Kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, është përshëndetur edhe nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri K...