Etiketa: is_tag

“Albanian Pop Rock In Memoriam”, koncerti i datës 10 në Tiranë: Nga djali i Sherif Merdanit te mbesa e Mentor Xhemalit
“Albanian Pop Rock In Memoriam” është koncerti që do të mbahet më datën 10 maj në Amfiteatrin e Liqenit. Pjesëmarrës do të jenë 16 këngëtarë të njohur. Producentja e këtij eventi, gazetarja Koz...
Koncert për Ukrainën/ Artistët grekë, mesazh në ditën e fitores ndaj fashizmit
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;switch(a.length-e){case 2:k= a[e+1],l=b[(k&15)2]...
Elton John shpërthen në lot jashtë skenës pasi humbi zërin në koncert.
Matt Bagwell, HuffPost UK  Një Elton John "thellësisht i mërzitur dhe i keqardhur" u ka kërkuar falje fansave pasi ndërpreu një koncert në Zelandën e Re. 72-vjeçari po performonte në Stadium...
Sulm terrorist në Gjermani? Evakuohen 80 mijë persona.
Autoritetet gjermane janë vënë në alarm, dhe kanë evakuuar 80 mijë spektatorë që ndodheshin në një stadium për ta ndjekur një koncert 'rock’. Policia gjermane ka kërkuar anulimin e menjëhershëm...
FOTO/ 90 vjet Tish Daija. Kujtim për artistin
Koncert në Universitetin e Arteve     (Foto: VERITAS.COM.AL)  ...
Kalendari i aktiviteteve në Teatrin e Operas dhe Baletit
  Aktivitetet kulturore janë një mënyrë për t'u arratisur nga monotonia e jetës së përditshme, nga stresi i punës dhe gjithçka tjetër që na mbingarkon me stres gjatë ditës. Teatri i Operas dhe...