Matt BagwellHuffPost UK 

Një Elton John “thellësisht i mërzitur dhe i keqardhur” u ka kërkuar falje fansave pasi ndërpreu një koncert në Zelandën e Re.

72-vjeçari po performonte në Stadiumin Mount Smart të Auckland të Dielën kur humbi zërin dhe shpërtheu në lot në skenë.

Në pamjet e shpërndara nga fansat në mediat sociale, Sir Elton është parë duke qarë teksa shoqërohet nga skena ndërsa mijëra ndjekës të koncertit i japin atij një ovacion në këmbë.

Duke postuar në Instagram, ai tha: “Unë dua të falënderoj të gjithë ata që morën pjesë në koncertin e mbrëmshëm në Auckland.

“Unë u diagnostikova me pneumoni më herët sot, por isha i vendosur për t’ju dhënë shfaqjen më të mirë njerëzore të mundshme.

“Unë luajta dhe këndova me zemër në dorë, derisa zëri im nuk mundi të këndonte më.

“Jam i zhgënjyer, thellësisht i mërzitur dhe i keqardhur. Dhashë gjithçka kisha.

“Faleminderit shumë për mbështetjen tuaj të jashtëzakonshme dhe gjithë dashurinë që më treguat gjatë performancës sonte. U jam përjetësisht mirënjohës. Ju Dua, Elton xx. ”

Ai gjithashtu ndau një fotografi të vetes të shoqëruar në skenë nga një anëtar i ekipit të tij.

Sipas një fansi në mediat sociale, Sir Elton i kishte thënë audiencës më herët në shfaqje: “Zëri im ka ikur plotësisht, më vjen kaq keq”.

Ishte kuruar nga një mjek për rreth pesë minuta më parë në skenë dhe vazhdoi të luante para se të detyrohej të ndalonte plotësisht.

Pas largimit të tij nga skena, një fans tweetoi: “Sir Elton John – ju dhatë gjithçka që kishit – kaq e trishtuar ju duhej të përfundonit koncertin tuaj në Auckland një orë më parë pasi zëri juaj ju lëshoi. Shpresoj të ndiheni më mirë së shpejti.”

“Para këngës së tij të parë, ai paralajmëroi audiencën se ai ishte diagnostikuar me pneumoni në zhvillim më herët gjatë ditës, por ai do të jepte më të mirën e tij për të përballuar shfaqjen.

“Kiwis-ët janë shumë të kuptueshëm dhe shumë të dhembshur – atij iu dha një ovacion në këmbë ndërsa u largua nga skena.Luajti Don’t Go Breaking My Heart dhe audienca këndoi tekstin ndërsa ai u largua. ”

 

Sir Elton do të zhvillojë dy koncerte të tjera në Auckland të martën dhe të enjten si pjesë e turneut të tij të fundit, Farewell Yellow Brick Road.

Sipas Shoqatës Amerikane të Mushkërive, pneumonia në zhvillim është një term jo-mjekësor për një rast të butë të pneumonisë.

Në përgjithësi quhet pneumoni atipike, mund të shkaktohet nga bakteret ose viruset dhe simptomat, përfshirë kollë, ethe, dhimbje në gjoks, të dridhura të buta dhe dhimbje koke, të ngjashme me atë të një ftohjeje të keqe.

Simptomat janë zakonisht mjaft të buta për të sëmurët të cilet janë në gjendje të vazhdojnë aktivitetet e tyre të përditshme.

Shfaqja e Sir Elton në Auckland erdhi më pak se një javë pasi ai fitoi një Oskar së bashku me partnerin e tij për një kohë të gjatë shkrimtarin Bernie Taupin për Këngën më të Mirë Origjinale për këngen e tyre tek Rocketman (I’m Gonna) Love Me Again.

Veritas.com.al/