Etiketa: is_tag

Koreja e Veriut thotë se Trump i ka shkruar Kim-it, duke i ofruar bashkëpunim mbi koronavirusin
  (Reuters) - Koreja e Veriut mirëpriti të shtunën atë që tha se ishte një letër e Presidentit amerikan Donald Trump drejtuar Kreut të Koresë së Veriut Kim Jong Un, duke thënë se ishte një she...
Shtetet e Bashkuara në gatishmëri të lartë për një lëshim të mundshëm raketash “dhuratë Krishtlindjesh” nga Koreja e Veriut
Zyrtaret e SHBA janë në gatishmëri te larte për shenja të lëshimit të mundshëm raketash nga Koreja e Veriut ne ditët e ardhshme që zyrtarët e kanë cilësuar si një "dhuratë Krishtlindjesh". Një ...
Pompeo bën thirrje që të mbahet presioni ndaj Koresë së Veriut.
AFP / MOHD RASFAN Ndërsa ministrat u mblodhën për një fotografi në takimin në qytet-shtetin, Pompeo shkoi për të përshëndetur homologun e tij të Koresë së Veriut Ri Yong Ho Sekretari amerika...
Kina nuk do ta lejojë rrëzimin e regjimit në Korenë e Veriut/ Media
Sipas Reuters/ Në qoftë se Koreja e Veriut do të lëshojë raketa dhe të kërcënojë Shtetet e Bashkuara, atëherë Kina do të qëndrojë neutrale. Por në qoftë se se Shtetet e Bashkuara do të sulmojnë...
PARA 5 MINUTASH/Trump: Shtetet e Bashkuara ‘kopsitur dhe ngarkuar’ me luftën e Koresë së Veriut.
Presidenti Donald Trump thotë se ushtria e Shteteve të bashkuara është ‘e kopsitur dhe e ngarkuar’ me luftën e Koresë së Veriut, duke  lënë retorikën e  lojës me zjarrin. "Zgjidhjet ushtarake t...
FLASHBACK – Presidenti Clinton kërcënon Korenë e Veriut: “Ky mund të jetë fundi i vendit të tyre, siç edhe e dinë”…
Gjuha e ashpër e President Trump ndaj Koresë së Veriut ka mbushur faqet e medias tradicionale si të kishin kapur një tufë me perla- shkruan Breitbart News. Media mainstream e akuzon Donald Trum...
Koreja e Veriut brohoret për provën “e suksesshme” të raketës ndërkontinentale. VIDEO
(FOTO: Njerësit në Korenë e Veriut ndjekin televizionin mbi lëshimin e raketës)/ Koreja e Veriut thotë se ka testuar me sukses raketën e distancave të gjata ‘interkontinentale”. Kjo është he...
Trump i druhet një ‘konflikti madhor, madhor’ me Korenë e Veriut.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se do të donte ta zgjidhte në rrugë diplomatike krizën e Koresë së Veriut, por a është e mundur për këtë ‘konflikt madhor, madhor’. Në ...
Raporti i NBC News: Trump po bëhet gati për sulme në Korenë e Veriut .
Në një raportim të “NBC News” ku citohen “burime ushtarake” pohohet se Donald Trump dhe oficerët ushtarakë në karrierë po përgatiten që të fillojnë me përparësi sulmin kundër Koresë së Veriut ë qo...
Raketat e Koresë së Veriut: Anijet luftarake Amerikane zhvendosen në gadishullin Korean.
(FOTO: Grupi Carl Vinson është i shoqëruar nga anije të tjera luftarake)./ Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka urdhëruar grupin luftarak detar që të zhvendoset drejt gadishullit të Koresë së Ver...