Etiketa: is_tag

Bie përsëri euro dhe dollari/ Monedha europiane këmbehet me 102 lekë, dollari 93
  Pas rritjes së papritur që shënuan javën e kaluar, valuatat e huaja i janë rikthyer sërish rënies këtë fillim jave. Sipas kursit të Bankës së Shqipërisë euro zbriti të hënën në nivelin e ...
Euro bie në nivelet e minimumit historik
Euro po humbet sërish pikë me ritme të qëndrueshme në kursin e këmbimit me Lekun. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye të premten me 110.62 lekë, ...
Euro barazohet me dollarin; ndodh për herë të parë
Euro ka shënuar rënie, duke u barazuar për herë të parë me dollarin amerikan. Sot 1 euro është e barabartë me 1 dollarë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit valutor të Bankës së Shqipërisë 1 euro k...
Sot, 1 euro- 124,17 lekë, për sa poshtë është nisur? Ekspertët nuk e dinë…
Monedha e përbashkët nuk ka të ndalur në rënien që ka nisur në tregun e brendshëm. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.17 lekë, duke shënuar një rënie të fort...
Euro rrëzohet javë pas jave, çfarë po ndodh me vendin tonë aspirant për në eurozonë?
  Euro ka shënuar sërish sot një rekord të ri të ulët duke zbritur poshtë 125 lekëve. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbye sot ne nivelin e 124.88 lekëve, me një r...
Në 10 vjet, Euro nuk është parë kaq ulët. Në treg hyn shumë valutë…, nga ku!?
Monedha e përbashkët Euro ka vijuar te nënçmohet në tregun tonë vendas, sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë. Euro është këmbyer sot me 131.98 lekë, duke u këmbyer në nivelet më të ulëta të...
Rënia e shpejtë e dollarit; euro në ngritje
Dollari  ka vijuar të zhvlerësohet në tregun vendas duke u këmbyer sot me 111.25 lekë, rreth 1.09 lekë më pak se fundi i javës së kaluar. Viti 2017 u hap me nivele të larta të këmbimit të dolla...
Droga dhe zgjedhjet, dy faktorë që kanë rrëzuar euron përballë lekut
Niveli më i ulët e euros në Shqipëri që nga viti 2009, ka arritur këto ditë. Një euro sot mund të shkëmbehet me 134, 24 lek. Ekspertët financiarë thonë se janë  dy arsye të forta: E para, fl...