Etiketa: is_tag

Abdixhiku: Kurti solli krizë dhe izolim, mbetëm edhe pa Shqipërinë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka reaguar pas anulimit të mbledhjes së dy qeverive, Kosovë-Shqipëri. Ai ka thënë se rrugëtimi i kryeministrit Albin Kurti, sipas tij si...
Kosovë/ LDK-ja bojkoton RTK-në: ’Askush nga ne nuk do të marrë pjesë në asnjë emision!’
Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një letren publike të premten, ka njoftuar zyrtarisht se do të bojkotojë Radio Televizionin e Kosovës (RTK), deri në anulimin e procesit të përzgjedhjes së dre...
Plani për ekzekutimin e politikanëve në Kosovë. E bëri një shqiptar në Belgjikë, u zbulua nga përgjimet
Një atentat që do kryhej ndaj politikanëve në Kosovë është arritur të zbulohet nga shërbimet sekrete të vendeve partnere, ndërsa në shënjestër ka qenë kreu i LDK-së Lumir Abdixhiku dhe disa depute...
Kosovë: Vjosa Osmani ndahet përfundimisht nga LDK. ‘Me Kurtin më vonë!’.
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është ndarë përfundimisht me LDK-në. Ajo u shpreh se është shumë vonë për partinë e Isa Mustafës të kërkojë më mbështetje nga ajo në rast të zgjedhjev...
Abrashi i LDK-së: Nesër i tregojmë SHBA-së që po dalim nga Qeveria antiamerikane
Deputeti i LDK-së, Arban Abrashi, nga selia e partisë ka thënë se do të vazhdojnë sa më shpejt me procedura për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ndërsa tregon se LDK-ja nesër do të çojë mesazh Shteteve të...
Kosovë/ LVV kërkon ndihmë. Shtetet e Quintit mohojnë ndërmjetësimin për formimin e qeverisë.
Pasi kanë dështuar disa takime e negociata mes LVV dhe LDK për formimin e qeverisë së re, kryetari i LVV ka deklaruar se ‘këtë punë e bëjnë vetëm të huajt’. Ai iu ka bërë kërkesë vendeve të Quinti...
Kosovë/ Megjithatë, nuk ka sinjale pozitive për koalicion. LDK-ja s’lëshon pè nga kryeparlamentari.
Pak më parë ishte thënë nga kryetari i LDK, Mustafa, se sot, e hënë, mund të arrihet marrëveshja për koalicion me LVV. Por orët e mëvonshme e kanë ndnryshuar këtë pritshmëri. Burime brenda LDK-...
Kosovë/ Grenell, pas takimit me Mustafën: ‘Faleminderit Isë, pajtohem!’
I dërguari i posaçëm i Presidentit amerikan, Donald Trump, për bisedimet mes Kosovës e Serbisë, ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, po qëndron në Kosovë nga dita e djeshme, njofton K...
Kosovë: Duket sikur vdiq shpresa për qeveri. LVV-ja e LDK as marrëveshje, as shenjë jete se mund të takohen më.
Duket se në Kosovë vdiq shpresa për qeveri mes LVV dhe LDK, përderisa nuk ka asnjë sinjal jete se mund të takohen përsëri- edhe pse pa fryt. 17:53 Pas tri ditë takimesh, Vetëvendosje dhe LDK...
Kosovë/ Nuk ka marrëveshje, VV-ja nuk e dërgon mandatarin në Presidencë.
Pas dy javësh që nga takimi i fundit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i janë kthyer sërish tavolinës së bisedimeve. Nga takim...