Etiketa: is_tag

Macron dhe Le Pen, në cilën pikë ndodhet Dueli për Elysee-në?!
 Presidenti aktual i Francës, Emmanuel Macron, do të kërkojë të ripërsërisë fitoren e tij për kreun e Elysee-së përballë të njëjtës rivale në vitin 2017, Marine Le Pen, pas votimeve në raund...
Zgjedhjet në Francë: Fronti Kombëtar i Le Pen dështon, bie edhe partia e Macron.
Franca ka mbajtur raundin e dytë të zgjedhjeve rajonale, me Frontin National (RN) të djathtë ekstreme të Marine Le Pen përsëri duke dështuar që të marrë pushtetin askund. Partia e Presidentit E...
Marine Le Pen: Emmanuel Macron duhet “përfundimisht” të japë dorëheqjen…
Marine Le Pen, lidere e partisë 'National Rally' në Francë, gjatë një interviste ekskluzive për Breitbart News i bëri thirrje të Hënën presidentit Francez Emmanuel Macron që të japë dorëheqjen, po...
Le Pen: BE ka ‘të njëjtin qëllim’ si BRSS: ‘Të reduktojë kapacitetet politike dhe juridike të Rezistencës’
  Populistët evropianë kanë paralajmëruar se BE ka të njëjtin "qëllim" si ish-Bashkimi Sovjetik,qe do të zvogëlojë fuqinë e shtetit- komb. Duke folur në një miting te Lëvizjes për një E...
Le Pen-Salvini, samit në Paris: “Është fillimi i një Evrope të re”
Udhëheqësi i Lega-s ka takuar udhëheqësen e Rassemblement National. Flitet për një manifestim të madh për zgjedhjet evropiane Nga: Agostino Corneli / Marine Le Pen dhe Matteo Salvini u takua...
Le Pen: Referendumi i Macron- një manovër për ‘devijimin e vëmendjes’ nga zgjedhjet e BE
  Nga: Victoria Friedman/ Breitbart News Emmanuel Macron po konsideron një referendum për të qetësuar aktivistët e Jelekeve të Verdhë që kanë protestuar në të gjithë Francën kundër refo...
Marion Maréchal-Le Pen krahason Jelekët e Verdhë me Brexiteers-at
  Stimulantja populiste dhe mbesa e kreut të Rassemblement National (National Rally) Marine Le Pen, Marion Maréchal, krahasoi protestuesit francezë të Gilets Jaunes (Jeleket e Verdhë) me m...
Marine Le Pen zbulon turpin evropian: “Duan të godasin Matteo Salvinin, sepse Makron …”
E vërteta është se Bashkimi Evropian donte të godiste Matteo Salvinin. Për ta mbështetur, në një intervistë me Stampa, është Marine Le Pen, udhëheqëse e Rigrupimit kombëtar, sovraniste e orës së p...
Karikimi i Marine Le Pen: “BE është kundër vlerave kristiane”
-Udhëheqësja e Rassemblement National (Fronti i vjetër) ka nisur një sulm të ashpër ndaj Bashkimit Evropian nga Sofja, Bullgari. Po përgatitet sulmi për zgjedhjet evropiane të 2019- Nga: Agosti...
PRESIDENTI NË RËNIE: EMANUEL MACRON NE SHOCK: I KALUAR PER HERE TE PARE NGA MARTINE LE PEN
  Nga momenti i ngjitjes së tij në Élysée, Emmanuel Macron është rrënuar nga sondazhe te pamëshirshme. Arsyeja është thënë shpejt: Macron u zgjodh president në balotazh pasi mori në raundi...