Etiketa: is_tag

SPAK mbyll hetimet për inceneratorin e Elbasanit/ Lefter Koka i pandehur, Zoto dhe Gugallja në arrati
Prokuroria e Posaçme ka mbyllur hetimet për inceneratorin e Elbasanit, duke marrë të pandehur Lefter Kokën, Klodian Zoton, Stela Gugalljan dhe disa ish-zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit. Ditën ...
Lefter Koka është i sëmurë, por gjallë: Paralajmërim i avokatit Mërtiri.
Ish-ministri Lefter Koka vijon të kërkojë rrëzimin e masës së sigurisë “arrest me burg” për akuzat e ngritura ndaj tij për çështjen e inceneratorit të Elbasanit. Avokati i tij J...
Lefter Koka përfundon nga burgu në spital, ish-ministri u arrestua me urdhër të SPAK
Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, i arrestuar disa javë më parë me urdhër të SPAK, ka përfunduar në spital Mësohet se ish ministri Koka është shtruar në spitalin e Burgjeve. Ai është tra...
Gjykata e Apelit lë në fuqi sekuestron e pasurive të Lefter Kokës
Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi sekuestron e pasurive të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, të arrestuar për korrupsion. Kë...
Gjykata i jep Lefter Kokës masën e sigurisë “Arrest me burg”
Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit Krimit të Organizuar (GJKKO), mesditën e 16 dhjetorit, ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, ndaj ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Avokati ...
Arrestohet ish- ministri Lefter Koka/ Zbardhet akuza e plotë nga SPAK
Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka rënë në pranga të martën e 14 dhjetorit pas një hetimi të nisur mbi çështjen e përpunimit të mbetjeve, ku ish-deputeti akuzohet për shpërdorim detyre dhe k...
Lefter Koka, deputet i PS, lë mandatin e deputetit dhe largohet nga politika
Lefter Koka ka hequr dorë nga mandati si deputet i Partisë Socialiste në Qarkun e Durrësit. Por vendin e tij në Kuvendin e ri pritet që ta zërë kandidati socialist, Denis Deliu i cili ka marrë ...
Sulmohet nga droni me tritol kantina e verës e deputetit Lefter Koka, ‘armik’i Ilir Metës
Një konflikt për markën tregtare të konjakut është vënë në qendër të hetimeve për zbardhjen e sulmit me tritol ndaj biznesit të deputetit Lefter Koka në Durrës. Lefter Koka eshte deputet i PS...
Lefter Koka zbulon se Ilir Meta i ka fshehur ‘arkat në bahçe’ në Lalëz
Lefter Koka i përgjigjet ashpër kreut të Shtetit Ilir Meta, pas akuzave që ky i fundit i bëri mesditën e sotme nga zyra e Presidencës. Ish-ministri i LSI, tashmë me PS, e quan Ilir Metën “pis burr...
Lefter Koka, deputet i LSI: ‘Nuk e djeg mandatin, po na përdor Saliu! E quaj të turpshme!’
Lefeter Koka, deputet dhe ish ministër i zgjedhur nga LSI, ka deklaruar sot se ‘nuk do ta djegë mandatin’ e tij si deputet. Partia e tij, Lëvizja Socialiste për Integrim,  iu bashkua dje unanim...