Etiketa: lezhe

Kërcënon moti: Mbi 1000 metra lartësi ka redhje bore. Reshjet e shiut përmbytin Durrësin, në Shkodër dhe Lezhë pa energji.
Reshjet e shiut, të cilat nisën të dielën dhe pritet të zgjasin edhe këtë të hënë kanë shkaktuar probleme në disa qarqe të vendit. Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH)) ka njoftuar të gjithë qyte...
Dy afganë në Shëngjin kapen me dokumente të falsifikuara.
Dy shtetas afganë që ishin akomoduar në një hotel në Shëngjin, për të cilët kishte informacione se dispononin dokumente false, janë arrestuar.  Policia njofton se gjatë verifikimeve, dokumentet...
Humb jetën në spitalin e Trauma 21-vjeçari Aldi Rama që vrau nënkomisarin Saimir Hoxha!
Aldi Rama, 21-vjeçari që vrau dje nënkomisarin Saimir Hoxha në Lezhë, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin e Traumës. I riu qëlloi veten me pistoletë në fyt, në lagunën e Kune-Vainit gja...
Flet shoku i Aldi Ramës: ‘Ka patur jetë të vështirë, i ati i dënuar përjetë, masakroi me motosharrë një grek’.
Report Tv ka zbardhur ekskluzivisht dëshminë e shokut të Aldi Ramës, i riu i cili qëlloi për vdekje në Lezhë nënkomisarin Saimir Hoxha. Vetëm 21 vjeç dhe Aldi Rama kishte provuar 2 herë burgun,...
20 mijë euro shpërblim për autorin e dyshuar të vrasjes së oficerit në Lezhë, telefononi në këtë numër 0694110853
Policia e Shtetit ofron 20 mijë euro shpërblim për çdo informacion të vlefshëm që do çojë në lokalizmin dhe kapjen e autorit të vrasjes së oficerit të Krimit në Lezhë, Aldi Rama, 21-vjeç. Polic...
RENEA lokalizon zonën ku mund të ndodhet vrasësi i oficerit në Lezhë
(Oficeri i krimeve Saimir Hoxha) RENEA së bashku me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH), kanë lokalizuar autorin e vrasjes së oficerit në Lezhë, Aldi Rama 21 vjeç. Ai qëlloi me armë drejt ...
Humb jetën oficeri i krimeve gjatë kontrollit anti-kanabis, blindohet Lezha
Nga Brixhilda Xhuraj/ AP Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Lezhës, ku një punonjës i policisë është qëlluar me armë zjarri, gjatë një kontrolli anti-kanabis në zonën e I...
Vritet një nga oficerët e Krimeve në Lezhë. Zbulohet identiteti i autorit
Oficeri i Krimeve në Komisariatin e Lezhës është vrarë me armë zjarri në Ishull Lezhë. Polici që ka humbur jetën edhe Saimir Hoxha, 44 vjeç, ndërsa autor i ngjarjes dyshohet se është Selim (Aldo) ...
New York Times/ Afganët në Shëngjin: “Shkojmë në plazh, shohim vajza gjysmë të zhveshura. Kjo është parajsa”.
Mbërritja në Shqipëri e një pjese të civilëve afganë të larguar nga frika e hakmarrjes talibane po tërheq vëmendje e mediave ndërkombëtare. Gazeta prestigjioze amerikane “The New York Times” i ...
Bosi i drogës, Agim Çerma, i dënuar përjetë në Shqipëri, u lirua nga Gjykata e Lezhës
Agim Çerma, bosi shqiptar i drogës i arrestuar dje nga DEA amerikane dhe Policia kolumbiane, ka qenë i dënuar në Shqipëri me burg përjetë. Mediat vendase njoftuan se Agim Çerma ishte supervizori i...
Faqja 1 prej 712345...E fundit »