Etiketa: is_tag

Rruga Librazhd- Elbasan/ Aksident me 6 të lënduar, arrestohet drejtuesi i mjetit
Policia ka arrestuar drejtuesin 67 vjeçar që shkaktoi aksidentin e djeshëm në aksin “Librazhd-Elbasan”, ku makina me të cilën udhëtonte u përplas me një tjetër, që drejtohej nga një 39 vjeçar. ...
E rëndë në Librazhd, 11 vjeçari mbytet teksa po lahej në lumin Rrapun.
Një ngjarje e rëndë është shënuar në Librazhd, ku një 11-vjeçar është mbytur teksa ka qenë duke u larë në lumin Rrapun. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15 në fshatin Tokëz. Paraprakisht dyshoh...
Humbin jetën burrë e grua. Aksident në rrugën Librazhd-Përrenjas.
Burrë e grua kanë humbur jetën në një aksident tragjik që raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin ‘Librazhd-Përrenjas’ ku një makinë tip ‘Volswagen’ ka dalë nga rruga dhe ka përfund...
UPDATED/ Aksidenti në Librazhd- Elbasan/ Tre persona humbin jetën, 2 të plagosur rëndë, mes tyre një fëmijë 10 vjeç
Një aksident i rendë ndodhi rreth orës 10:00 të mëngjesit të sotëm në aksin Elbasan-Librazhd ku një mjete ka përfunduar në ujërat e lumit Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në ‘Kthesën e Murrashit’...
Bie bora e parë në Librazhd, shënohet ulje e ndjeshme e temperaturave
Zonat malore të Qarkut të Elbasanit u zbardhën në orët e para të sё enjtes së 14 tetorit nga reshjet e para të borës. Ato nisën rreth orës 04:15 të mëngjesit dhe zgjatën deri në agim. Intens...
Rama: Basha premtonte nënë e babë dhe ‘lekë, lekë, lekë’, unë ‘punë, punë, punë’! Pushteti s’ka qenë asnjëherë i imi, por i juaji
Pas Librazhdit, ndalesa e radhës e kryesocialisti Edi Rama, ishte Tirana, ku pasditen e kësaj të marte është ndalur në njësinë numër 1. Në fjalën e tij, Rama renditi pikat që sipas tij, bëjnë dife...
E trishtë/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi katër orë pas njëra-tjetrës
Nënë e bijë nga Librazhdi kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit brenda një dite. Mësohet se nuk mundi që t’i mbijetonte sëmundjes Safete Leka 93 vjeç dhe Vera Hysa 71 vjeç. E moshuara je...
COVID19/ Tronditja që shkaktoi 34 vjeçarja, rritet numri i rasteve- vendin e parë Kruja
Sot në mengjes, ka hyumbur jeten nje 34 vjeçare, e cila ishte e shtruar  në Spitalin Infektiv, njoftoi ministria e Shëndetësisë. Ajo ishte e shtruar në gjendje të rëndë në spital prej disa ditë...
Konfirmohet rasti i parë pozitiv me koronavirus në Bashkinë e Librazhdit.
Konfirmohet rasti i parë pozitiv me koronavirus në Bashkinë e Librazhdit. I infektuari është i vetëpunësuar në një biznes të vogël në Librazhd. Mësohet se ai fillimisht po trajtohej në...
Po transportonin fëmijën e sëmurë drejt spitalit, përmbyset makina në Labinot- Fushë dhe plagosen 4 familjarë
Një aksident i rëndë ndodhi sot në aksin Elbasan-LibrazhD, ku 4 persona mbetën të plagosur. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Labinot-Fushë, ku makina ‘Ford Focus’ po transportonin një të mitur t...