Etiketa: is_tag

Një herë në muaj PD- LSI mblidhen në protestë, kësaj here natën. Pritet Çadra në bulevard.
Nesër PD dhe LSI do të zhvillojnë protestën një-mujore politike përpara selisë së kryeministrisë, në orën 18:00 të pasdites, dhe është menduar që të qëndrojnë natën. Kjo do të jetë protesta e tret...
Johanna Deimel: PD-së së Bashës dhe LSI nuk u doli llogaria për ta çuar në paralizë jetën parlamentare
Nga: Deutsche Welle/ Johanna Deimel, eksperte për Ballkanin, për vite me radhë ka qenë zëvendësdrejtoreshë e Shoqatës së Europës Juglindore në Gjermani. Në një intervistë për Deutsche Welle, aj...
PD dhe LSI do të kenë grupe parlamentare në Parlament
Deputetët e PD-së dhe LSI-së në Kuvend, në një mbledhje mes tyre këtë të enjte në parlament, kanë rënë dakord që t’i drejtohen me shkresë zyrtare Kuvendit për formalizimin e grupeve, javën e ardhs...
Ish deputetët nuk dinë të bëjnë punë tjetër; por do të paguhen edhe tre vjet
Deputetët dhe politikanët e vendit, në shumicë dërmuese, e kanë kthyer politikën në profesion. Ata, edhe nëse kanë pasur ndonjë zanat, e kanë lënë në harresë dhe i kanë hyrë ‘biznesit’ politik. Ta...
Kryetare e LRI Vlorë dhe kryetari i LSI Fier, tradhtojnë ‘nënën’
Paradite ka tradhtuar Partinë LSI vetw kryetari i grupit ‘parlamentar’ të këshillat të Qarkut Fier, Nimet Musai. Tradhton pasdite edhe kryetarja e LRI-së së Vlorës, Enada Koçiraj kërkon zyrtari...
LSI si garipe përballë Gjermanisë
Nga Luan Rama* E lexova me vëmendje deklaratën e ambasadores së Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë, të publikuar gati dy orë më parë. E madje, edhe e rilexova, për t’a motivuar më s...
KQZ bën thirrje ‘imediate’ për listat e komisionerëve. PD-LSI në ‘mosbindje zgjedhore’
KQZ ka bërë thirrje që partitë të dorëzojnë listat e komisionerëve “ sot, jo më vonë!”. PD dhe LSi nuk përgjigjen. Sot në mëngjes KQZ u bëri thirrje partive pjesëmarrëse në zgjedhjet lokale të ...
Gazmend Bardhi, sekretar i PD dhe 33 të tjerë nën akuzë ‘për akte dhune’
Sekretari i përgjithshëm ndodhet nën akuzën e Policisë se ka kryer dhe ka frymëzuar dhunë në protestën politike të PD dhe LSI në 16 mars. Policia e Tiranës ka dhënë shifrat zyrtare të personave...
Një tjetër tradhtar i LSI aplikon për deputet në Kuvend
Një tjetër kandidat nga listat e LSI-së ka pranuar thirrjen e Komisionit Qëndror Zgjedhor për të pranuar mandatin. Nimet Musai nuk ka humbur kohë dhe ka dorëzuar formularin e dekriminalizimit d...
Tradhëtari i LSI, Ralf Gjoni, kërkon mandat deputeti. ‘Vendosa të jem në anën e drejtë të historisë’.
Ka qenë një nga njerëzit e LSI-së që ka ngjitur shkallët e karrierës falë mbështetjes nga partia por me sa duket pushteti është më i ëmbël se çdo moral tjetër. Një tjetër kandidat në pritje i L...