Etiketa: lsi

LSI ndryshon emrin/ Gazetari tallet keq: Njësoj si një “Shtëpi Publike”, ndryshon çarçafët por…
Partia e Lirisë, ky do të jetë emri i ri i LSI-së. Por për gazetarin Mentor Kikia, problemi nuk qëndron tek emri, por te njerëzit brenda partisë. Për të argumentuar, Kikia ka sjellë edhe një histo...
“Do të ketë ngjarje dramatike”, Ngjela: ‘Si ka mundësi që shqiptarët të votojnë parti të trafikuara nga burri te gruaja e anasjelltas?!’.
Avokati Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit në politikë, të cilat kanë qenë të vrullshme. Në një shkrim në faqen e tij në Facebook, Ngjela është ndalur fillimisht te ndryshimi i emrit ...
lir Meta si pengmarrës i opozitës dhe i demokratëve
 Namir Lapardhaja  lir Meta shpalosi “Shtëpinë e Lirisë”. Një hap i llogaritur pikërisht teksa sheh rrëshkitjen e pakthim të Sali Berishës, sidomos pas “non-gr...
Meta nga Konventa e LSI akuzon SHBA dhe BE për ‘grusht shteti’.
Me tone nacionaliste, duke folur për një mision për të shpëtuar Kosovën, pavarësinë e saj dhe sovranitetin e Shqipërisë por edhe me një ‘pagëzim’ të ri si ‘për të larë mëkatët’ e së kaluarës Ilir ...
LSI mban sot Konventën, Meta rimerr kartën e anëtarësisë: ‘Partia e Referendumit po na pret, shpata e Demokleut mbi tradhtarët!’
5 vite pasi u largua nga drejtimi i LSI-së për të marrë postin e presidentit të vendit, Ilir Meta i është rikthyer sot sërish jetës aktive politike, edhe pse në fakt nuk mund të thuhet se këtë nuk...
Ilir Meta merr LSI-në, dhe flet për ‘Parti të Referendumit’ dhe ‘sovranitet të popullit’.
Sapo ka lene zyren e presidentit, Ilir Meta i eshte drejtuar partise se tij, LSI, ku ka lajmeruar se 'nje agim i ri p[o vjen.'Me kete nenkupton revolucionin alias Meta per te rrezuar qeverine dhe ...
Arratisja nga ‘Qytetari Dixhital’ dhe rikthimi tek Shtatori ’98 dhe LSI
Nga Ardit Rada Ka patur një tentativë dëshpëruese në Partinë Demokratike të muajit të fundit për tu thënë së pari amerikanëve se shumë gjëra s’janë më as si në qeverisjen e parë të Sali Berishë...
Dosja në SPAK/ Muharrem Berisha pronar fiktiv i godinës së LSI? Biznesmeni i ‘fuqishëm’ rezulton inspektor pyjesh
Nga: Adriatik Doçi/ Në kallëzimin e dytë penal që ish deputeti Halit Valteri ka referuar në SPAK për kupolën e LSI-së, për fshehje pasurie, pastrim parash dhe korrupsion, ngrihen dyshime të for...
Ish-deputeti Valteri kallëzon në SPAK edhe Petrit Vasilin, Elona Gurin dhe Edmond Panaritin
Ish-deputeti Halit Valteri ka denoncuar në SPAK përfaqësues të tjerë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Pas presidentit Ilir Meta dhe Monika Kryemadhit, Valteri ka denoncuar edhe Petrit Vasilin, E...
Papritur ndahet nga jeta Ardi Daullxhiu, mik edhe i LSI.
Një lajm i hidhur për LSI-në vjen nga Durrësi. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur, i mjeri më i famshëm në Shqipëri Ard Daullxhiu, një personazh i bërë viral në rrjetet sociale por ed...
Faqja 1 prej 1912345...10...E fundit »