Etiketa: is_tag

Shokohet Tritan Shehu: Ambasadori Lu i bën nder, e vë në listën e zezë ‘anti- LGBT’.
Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat e sotme të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili paralajmëroi Shehun dhe ish-ministrin Ylli Manjani që të bëjnë kujdes me...
Donald Lu përgjigjet në panik: “Ata që nuk duan Reformën, më akuzojnë…”.
Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fonde organizatat e filantropistit Xhorxh Soros për aktivitetet politike në mbës...
VIDEO. Fox News: Fondet Amerikane u përdorën nga Soros dhe Lu në Shqipëri për të vënë Drejtësinë në kontrollin e qeverisë socialiste.
Në një program të gjatë, Televizioni amerikan Fox Neës, para 11 orësh, ka analizuar raportin e paraqitur nga think-tank amerikan ‘Judicial Watch’ mbi shpërdorimin e fondeve amerikanë për të financ...
Çfarë është ky takim Berisha- Lu në mes të një ‘tymtaje’?
Nga: L. Skiro/ Sot ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur në një takim në zyrën e tij ambasadorin amerikan në Tiranë, Donald Lu. Takimin e ka konfirmuar edhe vetë zyra e zotit Berisha, por nuk...
Hije te takimit Lu- Basha në mes të stuhisë mbi akuzat e lidhjeve të Bashës me Rusinë
Sot mund të quhet dita e tretë më e trazuara mbi një akuzë të rëndë që ka nisur të rëndojë mbi kryetarin e PD (në opozitë) Lulzim Basha për përfshirjen në një aferë financimesh ruse për PD. ‘St...
Lalla: “Lu ka keqinformuar Departamentin e Shtetit’
  Adriatik Lalla për ‘Wall Street Jornual’. Unë jam i sigurt se ky është një vendim i marrë pas një keqinformimi të dhënë nga Ambasadori Lu në Departamentin e Shtetit", tha ai. Gjithashtu ...
Zoti Lu e ndjek Llallën “deri në varr”; nuk ia fal aferën e tij me “Bankers Petrolium”.
Koment nga Veritas/ Grindja e ambasadorit Lu me ish- prokurorin e Përgjithshëm Adriatik llalla ka nisur qysh në fillim të karrierës së Lu në Shqipëri. Por urrejtja e Lu nxori kokë më vonë, në një m...
Pse ambasadori Lu është etiketuar si dëmtues i interesave të Izraelit?!
Shumë pyetje janë bërë pse qeveria shqiptare votoi kundër Amerikës në OKB mbi Jerusalemin e Izraelit; dhe pse përsëri dje nuk pranoi të korrigjojë qëndrimin në Kuvend... Lihet për të nënkuptuar se...
Seriozisht, Dylgjeri!
Nga Ylli Dylgjeri/ I nderuar zoti Lu, U njohëm sërish me Tik-Takun Tuaj. Nxitja Juaj sot, në fund të Janarit, sigurisht është përgjegjshmëri. Por...po e latë edhe pak situatën kështu në Drejtës...
“Oj!, mos na kritikoni ne!?”, thotë zotëria…. Në BE e në SHBA, Lu nuk do të mund bënte kështu.
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ndaj deklaratës që Ambasadori i SHBA, Donald Lu bëri sot lidhur me kritikat që ka ndaj SHBA dhe BE në Shqipëri. Në një reagim në Twitter, Manj...