Etiketa: is_tag

Meta: Donald Lu më ka kërkuar falje.., i kam përkëdhelur këta ‘ vagabondë’ .
“Mua Donald Lu më ka kërkuar gjithmonë të falur. Më vinte në zyrë dhe më thoshte më fal se më keqinformuan këta të Partisë Socialiste”, kështu ka deklaruar presidenti i Republikës, Ilir Meta, pak ...
Donald Lu: Akuzat ndaj ministrit “s’ka pse të jetë arsye për të mos arrestuar drejtues të krimit”.
  Sot ambasadori i Shteteve të bashkuara në Tiranë, Donald Lu ka reaguar pas akuzave që po bëhen në drejtim të Ministrit të Bredhshëm, Fatmir Xhafaj  Ai shkruan: ‘Po i ndjek me vëmendje...
Ambasadori Lu: Tahiri duhet të gjykohet bazuar mbi prova “jo mbi presione dhe ryshfete”.
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, i pyetur mbi seancën që pritet të mbahet nesër në Gjykatën e Apelit ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka deklaruar se vendimi i Apelit duhet...
Mos shko në Kyrgyzstan zoti Lu!
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Mediat njoftojnë sot një lajm: Ambasadori Lu, se shpejti emërohet Ambasador në Kyrgyztan. Një vend malor, në Azinë Qendrore. Me kryeqytet Bushkek-un, përgjatë Rrugës së...
Ambasadori Lu: “Rama të flasë në emër të tij, ne do të flasim në emrin tonë”.
Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar pas akuzave të PD-së drejtuar ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafajt për mbrojtjen që ai i ka bërë dhe po i bën bashkë me kryeministrin, vëllait të tij të d...
Mes tensioneve në Kuvend, Ambasadori Lu me Ylli Manjanin.
Ish-ministri Ylli Manjani është takuar sot me Ambasadorin e SHBA, Donald Lu. Takimi është zhvilluar në një prej lokaleve të njohura në qytet. Sipas mediave zoti Lu kishte disa ditë që u kërkonte z...
Këto që bën ambasadori Donald Lu i ka personale, ka humbur sensin e diplomacisë amerikane.
Nga : Vincent W.J. van Gerven Oei        Kohët e fundit ka patur shumë raportime në mediat amerikane dhe europiane për gjendjen e paqartë ku ndodhet Departamenti amerikan i Shtetit, nga ku janë...
Ambasadori Lu te presidenti Meta…, njeri duhet të shkojë në burg.
Nga: L. Skiro/ Ose ambasadori Lu duhet të ndëshkohet fort për atë që paska deklaruar se ‘prokurori Llalla nuk pranoi të burgosë Metën’ dhe për akuza të tjera korrupsioni që ka bërë Llalla ndaj ...
BIE MITI I ‘LISTËS SË ZEZË’
Frrok Çupi/ Dy herë në gjithë historinë e re ka rënë miti i ‘Listës së Zezë’ me Amerikën. Herën e parë, nga viti 1939 deri në vitin 1992. Ambasada amerikane në Tiranë u mbyll zyrtarisht në 16 shtat...
Manjani për Lu-në: “Ti më ndjek mua për anti- LGBT, por unë të ndjek ty për dorëzimin drejtësisë në duar të qeverisë!
Pasi ambasadori i SHBA, Lu, ka thënë se po ndjek zhvillime në Shqipëri kundër LGBT, dhe ka përmendur emrin e Tritan Shehut- ish ministër i Jashtëm dhe deputet; si dhe emrin e Ylli Manjanit- ish mi...