Etiketa: is_tag

FUNNY: Zoti Lu: Në Janar do të ketë arrestime!
Nga: Ylli Dylgjeri/ Pse në Janar? Po kur? Në Shkurt Pse në Shkurt? Por kur? Në Mars....e kështu e me radhë vazhdon loja e kungulleshkës në muaj. Çfarë është ky objektiv kalend...
Mbërrijnë agjentët e FBI. Donald Lu: “Që në Janar e gjithë 2018 presim arrestime të mëdha!”
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, pasi prezantoi dy agjentët të FBI-së që kanë mbërritur në Tiranë ka thënë se në muajin janar të vitit të ardhshëm priten rezultatet konkrete me arrestime të ‘kokave...
Ambasadori Lu jep një model për politikën: Nuk di unë nëse Tahiri është i fajshëm apo jo!, ‘askush mbi ligjin’.
Vetëm një ditë pas vendimit të Kuvendit për të  os dorëzuar deputetin dhe ish- minsitër, Saimir Tahiri, në duar t6ë Drejtësisë ‘pa imunitet’ ka folur ambasadori i SHBA në Tiranë, Donal Lu. Ai f...
Rama mbi deklaratën e Lu: “Prisni pranverën, ç’rezultat do të shikoni!”.
Rama tha se shpejt do ketë rezultate konkrete për krimin e Elbasanit, ndërsa brenda pranverës do ketë një situatë krejtësisht te re. “Shumë mirë që e tha edhe ambassadori amerikan. Ndërkohë që ne p...
Donald Lu zbulon “katër klanet” dhe “20 familjet kriminale”, teksa ka ditët e fundit të ambasadorit
Në ceremoninë e 20 vjetorit të shkollës së Magjistraturës, ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu lëshoi akuza të forta ndaj qeverisë shqiptare dhe mos sundimit të ligjit. Ai u shpreh se jan...
Donald Lu, ditën e fundit në Shqipëri, ka një mesazh: “Rrëzoni qeverinë nëse nuk dëgjon!’
Zoti Donald Lu nuk do të jetë më ambasador i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Tiranë. Lajmin e ka dhënë fillimisht në një shënim në twitter bashkëshortja e tij dhe më pas është konfirmuar nga...
Media: Ambasadori amerikan Lu, në zyrën e Ramës. VIDEO
(FOTO: Marrë nga Arkivi)/ Ambasadori Lu është parë duke hyrë në zyrën e kryeministrit Rama, raporton media para pak minutash. Por akoma nuk ka asnjë njoftim ose agjendë mbi takimin e përfaqë...
Zgjedhjet/ Ambasada amerikane me 34 ekipe vëzhgimi. Lu me një mesazh gazmor.
  Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu, me një postim në Facebook dhe një kartolinë me tullumbace,  u ka dërguar një mesazh 'gazmor' qytetarëve shqiptarë, të cilët votojnë sot në zgjedh...
Ambasadori Lu prapë në zyrën e kryeministrit; përpjekjet për ‘McAlliste’
Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar sot pradite përsëri na Kryeministri ku ka takuar kryetarin e qeverisë, Edi Rama. Takimi ka nisur në nisur në orën 11:15 dhe ka zgjatur rreth 1 orë. Ata t...
LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME AMBASADORIN LU: MË 13 MAJ NË PROTESTË MASIVE
  Nga Lulzim Basha/ Menjëherë pas takimit me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka postuar në Facebook: "Shkaqet e krizës ku gjendet vendi ja...