Etiketa: is_tag

“Vuçiç të dënojë 24 shtatorin”, Macron: Kosova nuk mbajti fjalën, ne pezulluam vizat
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në konferencën për shtyp së bashku me kryeministrin Edi Rama, u pyet lidhur me qëndrimet e Francës, sa i përket pozicionimit të Vuçiç për tensionet në v...
ntegrimi në BE? Macron dhe Rama në një fjalë: Data fikse për integrimin nuk ka kuptim!
Macron: Është plotësisht e vërtetë, unë isha ai që pengoi procesin, se po vinim rrotull. Po ndodhte një proces mbledhja u bë në indeferencë të sigurtë, thuhej se do zgjasë edhe shumë, jeni në X ka...
Macron në Tiranë: Shqipëria do të jetë Europa e Ballkanit
Në konferencën e përbashkët të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama, presidenti francez Emmanuel Macronu shpreh se ndjehet i lumtur që Shqipëria mirëpriti Francën dhe se kjo tregon një riangazhim t...
Rama me Macron në Tiranë: Pas një pritje të paktën shekullore në Shqëipëri vjen për një vizitë bilaterale shefi i shteti francez.
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pas nënshkrimit të marrëveshjeve, kanë zhvilluar një konferencë për mediat. “Fjala i lumtur , e vërteta është që sa herë gjendet në ...
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pritet nga homologu shqiptar në Tiranë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu shqiptar Bajram Begaj. Kreu i shtetit francez erdhi të hënën pasdite në Tiranë, ndërsa u prit nga...
Macron mbërrin në Tiranë, pritet nga kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama ka pritur në Pallatin e Brigadave presidentin francez, Emmanuel Macron. Ai nuk ishte i pranishëm në Samitin e Procesit të Berlinit që u zhvillua këtë të hënë në kryeqytet. ...
Macron zbret në Tiranë dhe e nis vizitën me dekoratën e Ismail Kadaresë
Presidenti francez Emanuel Macron, do të nisë vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri, me dorëzimin e dekoratës më të lartë të Republikës së Francës për shkrimtarin e shquar shqiptar, Ismail Kad...
Detajet nga Samiti i Procesit të Berlinit/ Pse u zgjodh Shqipëria? Pse presidenti Macron do të mbërrijë me vonesë?
Shqipëria është zgjedhur për të mirëpritur Procesin e Berlinit, një eveniment ky që do të bëjë bashkë krerët e BE dhe Ballkanit Perëndimor. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ishte parashikuar ...
Samiti i 16 tetorit/ Presidenti i Francës viziton Shqipërinë; e para në histori…
( FOTO: Arkiv) Përgatitjet për Samitin e datës 16 tetor dhe vizita e Presidentit francez në Tiranë duket se kanë ulur bashkë në tryezë Bajram Begajn dhe Edi Ramën. Ky i fundit e ka njoftuar ...
Macron: Autoritetet e Kosovës mbajnë përgjegjësi për trazirat në veri
BRATISLAVË- Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës “mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm” në veri të Kosovës. Macron i bëri komentet në nj...