Etiketa: is_tag

Le Figaro: Rama vlerëson partneritetin me Francën. “Marrëdhënie unike mes dy vendeve”
Kryeministri shqiptar Edi Rama vlerësoi dje partneritetin me Francën duke theksuar se ”të jesh pro evropian do të thotë të jesh pro francez”, ndërkohë që presidenti francez, Emmanuel Macron vlerës...
Rama vizitë në Francë, pritet me ceremoni zyrtare nga Presidenti Macron
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Francë në kuadër të një vizite dy ditore me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Kryeministri  pritet me një ceremoni zyrtare nga Macron. Në orën 14.45, Rama d...
Vizita dy ditore në Paris, Rama: Do të hedhim hapa konkretë për forcimin e miqësisë dhe bashkëpunimit strategjik
Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris, Francë, me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron, ku do të zhvillojë një sërë takimesh të përqendruara kryesisht në prom...
Me ftesë të presidentit Macron, Rama nis vizitën dyditore në Francë.
Kryeministri Edi Rama nisi sot një vizitë zyrtare dyditore në Paris me ftesë të Presidentit francez Emmanuel Macron, ku do të zhvillojë një sërë takimesh të përqëndruara kryesisht në promovimin e ...
Emmanuel Macroni i përgjigjet kërcënimit të Putinit për luftë bërthamore: Jemi gati!
PARIS- Presidenti francez Emmanuel Macron, duke iu përgjigjur kërcënimeve të reja të liderit rus Vladimir Putin për gatishmërinë e Rusisë për luftë bërthamore, ka thënë se Franca është “fuqi bërth...
“Vuçiç të dënojë 24 shtatorin”, Macron: Kosova nuk mbajti fjalën, ne pezulluam vizat
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron në konferencën për shtyp së bashku me kryeministrin Edi Rama, u pyet lidhur me qëndrimet e Francës, sa i përket pozicionimit të Vuçiç për tensionet në v...
ntegrimi në BE? Macron dhe Rama në një fjalë: Data fikse për integrimin nuk ka kuptim!
Macron: Është plotësisht e vërtetë, unë isha ai që pengoi procesin, se po vinim rrotull. Po ndodhte një proces mbledhja u bë në indeferencë të sigurtë, thuhej se do zgjasë edhe shumë, jeni në X ka...
Macron në Tiranë: Shqipëria do të jetë Europa e Ballkanit
Në konferencën e përbashkët të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama, presidenti francez Emmanuel Macronu shpreh se ndjehet i lumtur që Shqipëria mirëpriti Francën dhe se kjo tregon një riangazhim t...
Rama me Macron në Tiranë: Pas një pritje të paktën shekullore në Shqëipëri vjen për një vizitë bilaterale shefi i shteti francez.
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pas nënshkrimit të marrëveshjeve, kanë zhvilluar një konferencë për mediat. “Fjala i lumtur , e vërteta është që sa herë gjendet në ...
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, pritet nga homologu shqiptar në Tiranë.
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu shqiptar Bajram Begaj. Kreu i shtetit francez erdhi të hënën pasdite në Tiranë, ndërsa u prit nga...