Etiketa: is_tag

Thjesht ranë maskat, priten veshjet
    Frrok Çupi Njeriu që zgjati dorën dhe shpoi ‘thesin’ me pagat, më duket se bëri një punë arti. Ka ndodhur javën e kaluar dhe ‘alarmi’ ka marrë dhènë. Këta e quajtën punë ‘skanda...
Dezinfektimi i sipërfaqeve mund të mos ia vlejë për të parandaluar koronavirusin
KATHERINE RODRIGUEZ Një raport i fundit i NPR-së tha se dezinfektimi i sipërfaqeve duke përdorur spërkates dhe peceta mund të mos jetë i nevojshëm për të parandaluar koronavirusin. Shkencëta...
Mbi 1.5 miliardë maska ​​do të ndotin oqeanin këtë vit
JOSHUA CAPLAN Mbi një miliard nga 52 miliardë maskat e prodhuara në vitin 2020 do të ndotin oqeanet botërore, paralajmëron një raport i botuar nga një grup mjedisor nga Hong Kongu. OqeansAzi...
Rama: Nga java tjetër maska e detyrueshme në çdo ambient. “Gjobat do të vijnë në faturën e dritave”.
“Nga java tjetër maska e detyrueshme në cdo ambient”. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama në konferencën e sotme për shtyp.  Kjo masë parandaluese ndaj koronavirusit do të futet në fuqi duke ...
Eksperti i Pandemisë thotë se Amerikanët do të veshin maskat ​​për ‘disa vjet ‘
Eric Toner, një studiues i vjetër në Qendrën Johns Hopkins për Sigurinë Shëndetësore thotë se ekspertët shëndetësorë nuk do t'u kërkojnë Amerikanëve të heqin maskat e tyre së shpejti. Ai tha se po p...
Sondazhi: 8-në-10 persona kanë vizion ‘të favorshëm’ ndaj personave që veshin maska
TONY LEE Tetëdhjetë për qind e Amerikanëve - përfshirë 68 për qind të Republikanëve dhe 61 për qind e atyre që "aprovojnë me forcë" punën e Presidentit Donald Trump - kanë një vizion të favorsh...
COVID19/ Përdorimi i gjerë i maskave të fytyrës mund të kontrollojë valën e dytë
Nga Ralph Ellis 15 qershor 2020 - Veshja gjerësisht e maskave të fytyrës - madje edhe ato të bëra ne shtëpi - mund të shkojë shumë përpara drejt zvogëlimit të shkallës së transmetimit të korona...
Maskat për fytyrën synojnë të parandalojnë përhapjen e COVID-19, por jo domosdoshmërisht.
  9 Prill (UPI) - Që kur COVID-19 filloi të përhapet në Shtetet e Bashkuara, një debat ka lindur nëse publiku duhet të veshë maska - dhe deri vonë, përgjigja ishte jo. Qendrat e SHBA pë...
Maskat rishfaqen ne Fushe-Kruje
Dy persona të armatosur dhe të maskuar i kanë vënë flakën një kamioni në Fushë – Krujë. Ata i kanë dalë përpara mjetit dhe i kanë bërë shenjë drejtuesit të ndalojë. Sapo ka ndaluar, personat e mas...