Etiketa: is_tag

Çmimi i naftës bie për të katërtën herë brenda një jave! Nga sot shitet me 243 lekë/litër
Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit! Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj ka bërë me dije çmimet e reja të karburanteve të vendosur nga Bordi i Transparencës dhe duke nisur nga dita e sotme...
Ndryshon çmimi i karburanteve në vend
Çmimi i naftës dhe gazit është ulur, ndërsa i benzinës është rritur me 6 lek për litër. Bordi i Transparencës, në mbledhjen e kësaj të marte, vendosi që çmimi i ri i naftës të jetë 255 lekë për...
Nafta arrin rekord të ri, 265 lekë/litri! Ulet me 2 lekë benzina, nuk ndryshon gazi
Tjetër rekord i ri për çmimin e naftës! Bordi i Transparencës ka marrë tjetër vendim që rëndon akoma më shumë të ardhurat e qytetarëve. Ditën e sotme ka publikuar çmimet e reja ku nafta rezulton s...
Si e përshkruante ‘New York Times’ përfshirjen e Sali Berishës në thyerjen e embargos së naftës ndaj Serbisë?
 Debati i sotëm parlamentar mbi projekt-rezolutën, që kërkon dënimin e masakrës së Srebrenicës, risolli në vëmendje thyerjen e embargos së naftës me Serbinë, në kohën kur Sali Berisha ishte ...
Ulet sërish çmimi i naftës në Shqipëri
Bordi i Transparencës ka miratuar çmimet e reja të hidrokarbureve në Shqipëri, ku vihet re një ulje e lehtë e çmimeve për naftën, benzinën dhe gazin. Sipas njoftimit nga Ministria...
Bordi i transparencës zbardh vendimin, rritet çmimi i naftës dhe i benzinës
Bordi i Transparencës, në 23 mars 2022, në mbledhjen e tij të radhës, ka vendosur që çmimi me shumicë i nënproduktit gazoil do të jetë 227 lekë/litër dhe nënproduktit benzinë për per...
Pritet sërish rritje e çmimit të naftës! Në bursë shitet me 118$ për fuçi
Sot do të mblidhet sërish Bordi Kombëtar i Administrimit të Karburanteve, ku pritet të ketë një rritje të çmimeve, pasi e njëjta gjë ka ndodhur edhe në tregjet ndërkombëtare. Aktualisht në të g...
Rreziku është mungesa e naftës, do të ketë edhe ditë pa makina: Kryeministri Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mbledhje me përfaqësuesit e shoqatave të transportit publik, ka bërë me dije se Qeveria po përpilon një plan për kursimin e energjisë dhe hidroka...
Ulet sërish çmimi i naftës në Shqipëri, bëhet 203 lekë
Ulet sërish çmimi i naftës në vend. Kështu, për 5 ditët e ardhshme, duke nisur nga sot deri më datë 21 mars, Bordi i Transparencës ka vendosur që çmimi të jetë 203 lekë për litër.  Njoftimi...
Bordi Special i Karburanteve merr vendim zyrtar: Ky do të jetë çmimi i ri i naftës…
Sapo ka mbaruar mbledhja e parë e Bordit Kombëtar të Menaxhimit të karburanteve. Bordi ka vendosur që për (dy ditë) sot dhe nesër çmimi në treg i naftës të ulet nga 223 lekë në 217 lekë. Pas dy...