Etiketa: is_tag

Rama me furnizuesit e naftës: Situata e jashtëzakonshme imponon ndërhyrjen e qeverisë
Ka nisur takimi i kryeministrit Edi Rama me furnizuesit e naftës në vend. Në Facebook, Rama shkruan se situata e jashtëzakonshme e krijuar imponon ndërhyrjen e drejtpërdrejtë të qeverisë për ngrir...
Nafta, ngrihet bordi i karburanteve, cilët janë janë anëtarët.
Kryeministri Edi Rama gjatë një konference për shtyp tha se do të dalin me një akt normativ për t'i dhënë mundësi qeverisë të hyjë në administrimin e furnizimit me naftë, bashkë me furnizuesit, nd...
Sot çmimi i naftës në vend nisi të ulet
Në Shqipëri tregu i karburanteve po has në luhatje të vazhdueshme. Çmimet në tabela kanë rënë me 15 lekë/litër nga niveli rekord i 260 lekëve dhe kjo duket se vjen si reflektim nga bursat. Në t...
Biden do të shpallë ndalimin e importeve të naftës ruse në Shtetet e Bashkuara.
Presidenti Biden pritet të shpallë ndalimin e importeve të naftës ruse në SHBA të martën në mëngjes ( sipas orës lokale), mes presionit dypartiak, ka mësuar FOX Business, ndërsa Rusia vazhdon push...
Joe Biden pritet t’i thotë ‘po’ embargos ruse të naftës me Rusinë
Joe Biden po përgatitet të ndalojë importet e naftës ruse pa pjesëmarrjen e aleatëve evropianë tashmë sot. Kjo është raportuar nga agjencia Bloomberg duke cituar disa burime, sipas të cilave ndalimi p...
Qeveria akordon 560 milionë lekë për naftëtarët e Ballshit
Qeveria ka vendosur të ndihmojë me 560 milionë lekë naftëtarët e Ballshit, pasi këta të fundit mbyllën grevën disa javore dhe pranuan të hynin në diskutime me kryeministrin Edi Rama. Lajmi për ...
Mbyllet takimi i Ramës me naftëtarët, kreu i sindikatës: Pagat nuk u morën përsipër nga asnjëra palë
Pas një takimi që ka zgjatur pothuaj 2 orë midis Kryeministrit Edi Rama dhe një përfaqie nga grupi i naftëtarëve. Në fjalën pas mbarimit të këtij takimi, kreu i Sindikatës Sokol Dautaj ka dekla...
Nafta, rënie historike e çmimit për fuçi. SH.B.A., Rusia dhe Arabia Saudite të përfshira nga koronavirusi dhe nga gabimet e Putin-it
21 prill 2020 Rënie historike e naftës, kuotimi i së cilës nga Wti për kontratat me dorëzim në maj humbet 74.22% duke u fundosur në 4.85 dollarë për fuçi. Humbjet për kontratat me maturim në mu...
NAFTA jo më: Presidenti Trump njofton Marrëveshjen Tregtare ShBA-Meksikë
  Presidenti Donald Trump njoftoi një marrëveshje të re tregtare dypalëshe me Meksikën të hënën në mëngjes nga Zyra Ovale së bashku me zyrtarët e SHBA-se dhe Meksikës. "Është një ditë e...
‘Djalli’ i naftës Virgin të Ballshit kapet në Farnkfurt, Gjermani
Prej ditësh po diskutohet për rrënimin e pasurisë së naftës dhe të jetës së naftëtarëve, që tani ndodhen në protesta për marrjen e pagave të tyre. Një prej shkaqeve që çoi në rrënim, është edhe...