Etiketa: is_tag

Koreja e Jugut kap një anije që furnizon me naftë, ilegalisht, Veriun.
Koreja e Jugut ka zbuluar se një anije e regjistruar si e Hong- Kong që dyshohet se furnizon Korenë e Veriut në kundërshtim me sanksionet ndërkombëtare. Zyrtarët thonë se Lighthouse Winmore në ...
Naftëtarët erdhën nga Fieri, më këmbë në Tiranë, por nuk mbaruan punë.
Naftëtarët e Fierit dhe Ballshit, nja 200 prej tyre si përfaqësi, janë nisur dje më këmbë nga Fieri drejt Tiranës për të protestuar para Ministrisë për pagat që nuk po i marrin. Kanë mbërritur ...
Bie zjarr në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh.
Është përfshirë nga flakët sot në mëngjes Uzina e Përpunimit të Thellë të Naftës në Ballsh, ndërsa është plagosur lehtë një punëtor. Sipas policisë, zjarri ka rënë rreth orës 07:20 në repartin ...
Shpërthimi i hidrogjenit në Uzinën e Ballshit mori jetën e një punëtori dhe plagosi pesë.
Mbrëmë natën, në Uzinën e Përpunimit të Naftës në Ballsh, ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm. Ngjarja ndodhi në repartin nr. 3 të seksionit 92. Në momentin e ndërrimit të turneve të natës ka shpë...