Etiketa: is_tag

“Mbi 13 mijë terroristë në mesin e palestinezëve të vrarë”, thotë Natanjahu.
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka hedhur poshtë deklaratën e presidentit amerikan, Joe Biden, se qasja e tij ndaj luftës në Gaza “po dëmton Izraelin më shumë se sa po e ndihmon” duke p...
Benjamin Netanyahu betohet si Kryeministër i Izraelit
Benjamin Netanyahu të enjten e 29 dhjetorit është betuar lider i asaj që ka të ngjarë të jetë qeveria më e djathtë e vendit në histori.   Netanyahu dhe qeveria e tij u bet...
Raporti: Netanyahu udhëtoi në Arabinë Saudite, u takua me Pompeon dhe Princin e Kurorës
DEBORAH DANAN   Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu fluturoi fshehurazi në Arabinë Saudite të Dielën për të takuar Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman dhe Sekretarin e Sh...
Netanyahu bisedon për “murin” me Donald Trump, në New York
(DAILY MAIL) Donald Trump bisedoi, dje e Diel, se si mund të ndërtohet muri kufitar nga kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahuy. Trump u takua me Netanyahun për 90 minuta në rezidencën ...