Etiketa: is_tag

Biden do të nënshkruajë 17 urdhra ekzekutiv që përmbysin politikat e Trump, që në orët e para kthehet epoka Obama.
Biden pritet të nënshkruar 17 akte ekzekutive dhe urdhra për të ndryshuar politikat e Trump, për të rivendosur programet e epokës Obama që në ditën e parë Në veprimet e para si president, Biden...
A Duhet të kërkojmë impeachment për Barak Obamën?/ Graham
Sepse për 24 orë, ai asnjëherë nuk luajti as gishtin për të ndihmuar ata njerëz nën rrethim në Bengazi?’   JEFF POOR Të mërkurën në "Hannity" të FNC, senatori Lindsey Graham (R-SC) v...
Obama pranon se Trump ka fituar 73 milionë vota’, por… për arsyen e të bardhëve.
Ish Presidenti Barack Obama tha se ai beson se Presidenti Trump fitoi më shumë se 73 milion vota këtë cikël zgjedhor, por sipas tij këto 73 milionë vota Trump I fitoi jo për shkak të politikës, po...
Shelby Steele: Obama ndjen presionin e të pasurit një qëndrim negativ ndaj Amerikës ’
Nga: JEFF POOR Të hënën gjatë një paraqitje në "The Angraham Angle" të FNC, autori dhe kolegu i vjetër i Institutit Hoover Shelby Steele, krijuesi i dokumentarit të dalë së fundmi " What Killed...
Trump thyen rekordin e votave popullore të Obamës ne 2008 me mbi 500.000 deri më tani
EDWIN MORA/ Presidenti Donald Trump ka marrë më shumë vota popullore se çdo paraardhës i tij, me mbi 70 milion duke numëruar që nga e Premtja pasdite, duke thyer rekordin e mëparshëm të vendosu...
ÇMIMI NOBEL PËR PAQE I BARAK OBAMËS: DËSHTIMI I MADH
Nga: Geir Lundestad  Në vitin 2009, Presidentit të ShBA, Barak Obama, iu akordua Çmimi Nobel për Paqe. Që zoti Obama nuk kishte bërë kurrë ndonjë gjë për paqen (apo ndonjë gjë në përgjithësi ...
Trump sulmon përsëri Obamën, sulmet ndaj konventës së Harris shkaktojnë stuhi në twitter.
  -Trump pyet pse vallë Obama ka pritur kaq gjatë për të mbështetur ish zëvendës- presidentin si kandidat-   Ndërsa Kamala Harris po mbante fjalimin e saj për emërimin si kandidate për ...
Michelle Obama feston në universitetin Princeton duke hequr emrin e presidentit Woodrow Wilson
Ish zonja e parë Michelle Obama të hënën vlerësoi çështjen alma në Universitetin Princeton për heqjen e emrit të Presidentit të 28-të Ëoodroë Ëilson nga shkolla e saj e politikave publike. "Jam...
Prapa grupit që shtyn një reagim të celebriteteve globale ndaj koronavirusit kinez: Stafi i Obamës, Bill Gates, Soros.
  DAVID NG Fushata e të famshmëve #PasstheMic për rekrutimin e Julia Roberts,Hugh Jackman dhe yjeve të tjerë të listave A të Hollivudit për të mbikqyrur llogaritë e tyre në mediat socia...
Çfarë mendonte Osama bin Laden për zëvendëspresidentin Joe Biden?!
Nga: Fox News/ Usama bin Laden dëshironte të vriste Presidentin e atëhershëm Barack Obama në mënyrë që Joe Biden, njeri "plotësisht i papërgatitur"  të merrte përsipër postin si president dhe  ...