Etiketa: is_tag

Rama në Bruksel, takohet me komisionerin për zgjerim Varhelyi
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Brukselit, ku do të marrë pjesë në forumin “Global Gateway” që ka të bëjë me sfidat aktuale të Europës dhe rëndësisë së bashkëpunimit ndërkombëtar. Kreu ...
BE mbështet nismën e Ballkanit të Hapur/ Komisioneri Varhelyi thirrje tre vendeve të tjera që t’i bashkohe.
“Bashkimi Europian mbështet pa kushte Ballkanin e Hapur”. Deklarata u bë nga Komisioneri i Zgjerimit Olivér Várhelyi gjatë takimit ndërmjet presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, kryeministrit...
Varhelyi për aktualitetin: Për sa kohë nuk ndalohen koalicionet paszgjedhore, le të mendojmë me mendje të hapur!
Komisioneri i BE-së për  Zgjerim, Oliver Varhelyi në një deklaratë për mediat u shpreh se përsa kohë sa ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk ndalojnë koalicionet paszgjedhore atëherë nuk përbëjnë prob...
Integrimi, Varhelyi: BE e ka seriozisht kësaj here, kam sjellë lajme të mira për shqiptarët…
Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Várhelyi, në konferencën e përbashkët me Kryeministrin Edi Rama deklaroi se Bashkimi Europian e ka shumë seriozisht politikën e zgjerimit për Shqipërinë...
 Rama me Várhelyi i BE: BE e vetmja rrugë për ne. Paralajmërimi për grupin KÇK
  Kryeministri Edi Rama në një konferencë me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, duke falënderuar komisionerin për angazhimin pas situatës së tërmetit shton se për ecurinë ...