Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Brukselit, ku do të marrë pjesë në forumin “Global Gateway” që ka të bëjë me sfidat aktuale të Europës dhe rëndësisë së bashkëpunimit ndërkombëtar.

Kreu i qeverisë ka mbajtur një takim me komisionerin për zgjerim, Oliiver Varhelyi. Zyra e shtypit e kryeministrisë ka ndarë edhe pamjet nga pritja dhe takimi me zyrtarin evropian.

Kujtojmë qëizita e kryeministrit Rama në Bruksel vjen pak ditë pas mbajtjes së samitit të Procesit të Berlinit në Tiranë, i pari që është mbajtur jashtë kufijve të BE-së.