Etiketa: opozita

Departamenti Aamerikan i Shtetit telefonon Bashën e Kryemadhin: Mos dorëzoni mandatet, dënoni publikisht dhunën!
Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) i bën thirrje opozitës në Shqipëri të mos i dorëzojë në masë mandatet dhe të dënojë publikisht dhunën e ushtruar gjatë protestave, siç publikon Zëri i Amerik...
Deputetët në ceremoninë e hidhët të dorëzimit të mandateve para Kuvendit. Sot nuk ka dhunë si herën e kaluar. Rama e ndjek ‘filmin, që nga kryesia e Kuvendit
Deputetë të opozitës së bashkuar janë duke marrë me radhë fjalën para protestuesve të grumbulluar para selisë së Parlamentit. Kryefjala e tyre është deklarata se nga sot ata dorëzojnë mandatin ...
Opozita djeg mandatet, OSBE: ‘Vendimi minon procesin demokratik, kush nxit dhunë do të përgjigjet…’
Prezenca e OSBE-së në vendin tonë ka dalë me deklaratë menjëherë pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet. “Vendimi i deputetëve të opozitës për t’u dorëhequr nga Kuvendi minon procesin ...
Maxhoranca i largohet ‘kamikazllëkut’. Gramoz Ruçi mbyll dyert e seancave parlamentare derisa të harrojnë ata. Fjalimi i tij sot
Ndërsa opozita ka njoftuar protestën e radhës për nesër në 10:00 para Parlamentit, kryeparlamentari Gramoz Ruci, njoftoi në një konferencë për mediat anulimin e seancës plenare. Kryeparlamentar...
Gjermania i kërkon Metës që të ‘tërheqë opozitën’ nga lufta
-Është koha të kemi një hap prapa nga opozita!- deklaroi Meta Presidenrti Ilir Meta ndodhet për një vizitë në Republikën e Gjermanisë, ku është takuar me presidentin Steinmeier si dhe me zyrtar...
Rama: ‘Këtë ‘film’ të opozitës e shikojmë sa herë afrohen zgjedhjet!’
Një opozitë që nuk ka shpresë të fitojë në zgjedhje, madje të fitojë as sa për dinjitet- krijon turbullira dhe rënkime para zgjedhjeve. Ky është një film që e kemi parë disa herë- tha Rama, në Puk...
BE: 93% e shqiptarëve duan t’i bashkohen Europës, opozita vepron 100% kundër.
Intervistë me ambasadorin Luigi Soreca, TCH Pas Brukselit, reagoi në Tiranë edhe ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, kundër bojkotit dhe lënies së mandateve nga opozita shqiptare. So...
Bashkimi Europian-opozitës: Djegia e mandateve është akt kundër integrimit në Europë!
“Thirrjet e disa anëtarëve të partive opozitare për të bojkotuar parlamentin dhe për deputetët që të heqin dorë nga mandati i tyre aktual janë kundërproduktive dhe shkojnë kundër përpjekjeve të ve...
Mandatet opozitare dhe maxhoranca: Jo të gjithë deputetët i djegin; por edhe sikur… jeta vazhdon.
Protesta e opozitës së bashkuar ka pasuar me një vendim politik të Partisë Demokratike. Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaroi dje se do t’i propozojë grupit parlamentar dhe forumeve më të larta të kë...
Austria: Opozita shqiptare- një mundësi e shpërdoruar përmes dhunës.
Ambasadori Austrisë i akredituar në vendin tonë, Johan Sattler ka shprehur opinionin se opozita shqiptare shpërdoroi një mundësi të mirë me dhunën që u pa gjatë protestës së të shtunës. Me anë ...
Faqja 10 prej 19« E para...89101112...E fundit »