Etiketa: opozita

PD nuk duhet të sillet si opozita e Robin Hoodit me biznesin.
Nga Denis Dyrnjaja Prej 9 vitesh Edi Rama dhe socialistët e rilindur vijojnë të qeverisin Shqipërinë dhe të administrojë paratë dhe fondet publike që në fakt janë paratë e shqiptarëve të mbledh...
Opozita në krizë për Presidentin, shihemi në 22 maji, ora 16:00
 Çështja e Presidentit të Republikës së Shqipërisë vijon të jetë pika më e nxehtë e politikës shqiptare, pasi raundi i parë i votimit nuk pa asnjë emër të propozuar nga mazhoranca apo opozit...
Rama i shtrin dorën e bashkëpunimit Lulzim Bashës, por thotë se ‘me urdhra e kërcënime nuk do përfitoni asnjëherë!’
Kryeministri Rama i ka shtrirë “dorën” e bashkëpunimit opozitës për betejën parlamentare për 4 vitet e ardhshme. Rama është shprehur se mazhoranca është gati të dialogojë me opozitën e drejtuar ng...
Në Kuvend/ Rama, i prerë me opozitën: Kurrë më negociatorë të huaj për krizat që i krijojmë vetë!
Ditën e sotme në seancën plenare pritet që të prezantohet programi qeverisës dhe përbërja e kabinetit të ri qeveritar. Në rendin e ditës është parashikuar paraqitja e programit politik dhe përbërj...
Aleatët shkëputen nga PD, krijojnë grup të ri parlamentar/ Shehi: Po bëhen gjëra poshtë tavoline
Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka konfirmuar se janë në bisedime me aleatët e tjerë të vegjël për të formuar një grup të ri parlamentar. Shehi tha se sot aleatët kanë zhvilluar takimin e parë, ...
“Zjarrvëniet janë të qëllimshme”/ Opozita duhet të jetë në anën e betejës për shuarjen: Ministri i Mbrojtjes
Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka folur për situatën e zjarreve në vendin tonë duke thënë se ka prova të mjaftueshme për të vërtetuar se zjarrvëniet janë të qëllimshme. Ministri Peleshi th...
Opozita të distancohet nga zjarrvënia. Petro Koçi, Bashës: ‘Zjarrin ti e adhuron si mjet politik!’.
Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i përgjigjet kryedemokratit Lulzim Basha, pas reagimit të këtij të fundit lidhur me situatën e zjarreve në vend. Basha akuzoi kryeministrin Edi Rama se bllok...
Rama për opozitën: “Kurrë nuk kanë qenë humbës të mirë’/ FT
Kryeministri Edi Rama tha se ai është prova se vendi i tij Shqipëria po bën përparim drejt anëtarësimit në BE. Duke folur në një intervistë  për Financial Times, Rama tha se zgjedhjet e 25 Prillit...
Zot, mos i ço nga gjumi
  Frrok Çupi Se atë çast kur të hapin sytë, do të  shikojnë tjetër gjë nga çfarë ishin duke parë ëndërr dhe do të buçasin të gjitha: E para do të thyejnë shtratin ku janë, pastaj edhe dritaret e...
Takime mes turmave me njerëz, Shehi: S’jam dakord me fushatën e Bashës! Pas zgjedhjeve opozita ka nevojë për debat të brendshëm! PD pa LSI nuk fiton
Kandidati për deputet i koalicionit opozitar, PD-AN, Dashamir Shehi është shprehur kundër takimeve elektorale të kryedemokratit Lulzim Basha ku shfaqet në mes të turmave të mëdha të njerëzve pa re...
Faqja 1 prej 1912345...10...E fundit »