Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ralf Gjoni, i cili pritej të bënte pak çaste më vonë betimin si deputet në seancën plenare të kësaj të enjteje në Kuvendin e Shqipërisë, është sulmuar nga një i ri në dalje të pallatit ku ai banon.

Ngjarja ka ndodhur ku agresori e priste i ulur te dalja e pallatit. Më të parë kandidatin për deputet Gjoni, ai është çuar në këmbë, i ka derdhur në fytyrë një bojë të kuqe nga shiringa që mbante në duar, e më pas është larguar me vrap.

Ende nuk dihet se çfarë solucioni kimik është përdorur ndaj Ralf Gjonit, i cili konfirmon se një pjesë e bojës nuk i hiqet nga lëkura, ndërsa ka pasur edhe djegie sysh.

Gjoni, i cili pranoi të merrte mandatin e deputetit pas largimit të deputetëve të opozitës dhe në konsultime me perëndimorët, deklaron se prita ndaj tij është porositur nga lart.

Veritas.com.al/