Etiketa: osbe

OSBE dënon sulmin ndaj prindërve të gazetares. Në rrezik “shëndeti i shoqërisë…”
Prezenca e OSBE në Tiranë ka dënuar aktin sulmin me armë ndaj shtëpisë së gazetares Klodjana Lala, një gazetare investigative e mediave të shkruara dhe televizive. Sulmi i disa personave të panjoh...
OSBE është e shqetësuar për projektin që disa tv private në Tiranë të financohen nga fonde publike
Harlem Desir/ Përfaqësues për Lirinë e Medias në OSBE “Jam i shqetësuar se ky propozim mund të ndikojë stabilitetin financiar të RTSH-së. Transmetuesit publikë kanë një rol të rëndësishëm në ga...
PSE REFUZOJ KONFERENCËN E OSBE
Nga: Ben Blushi/ Ironi e madhe kur shikoj se të gjithë ata që penguan votimin dhe numërimin elektronik në zgjedhjet e fundit të Qershorit, sot kanë organizuar një konferencë mbi Teknologjitë e ...
SHBA, letër drejtuar Borchardt: Aty ke “një ish ministër të Brendshëm të implikuar në Itali” me trafikantët e drogës.
SHBA-të i shkruajnë kreut të prezencës së misioni të OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Përmes një letre SHBA falënderon OSBE për rolin që ka luajtur në vendin tonë, si dhe e inkurajon këtë mis...
OSBE edhe në zyrën e Bashës, si në zyrën e Ramës, para se të vijë Yee
(FOTO: Arkiv)/ Një akt i çuditshëm diplomatik: Ambasadori i OSBE, pak para se të trokasë në këto zyra diplomati amerikan Yee, ka ‘pirë kafen e mëngjesit’ si në zyrën e Ramës (kryeministër) edhe...
Dita sot u mbyll me dy deklarata të “tmerrshme”
(FOTO: Franco Roberti- kreu i Antimafias Italiane)/ Deklarata e parë është e ambasadorit të OSBE në Tiranë Bernd Borchardt: Ai tha se në Shqipëri ndodhen në qarkullim dy miliardë euro të për...
OSBE “në protestë” për zgjedhje të lira: Hej! Shikoni, qarkullojnë 2 miliardë euro të pista për të blerë zgjedhjet!- thotë Ambasadori.
(FOTO: Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernt Borcardt)/ Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, në nj intervistë televizive është shprehur me alarm mbi rrezikun e blerjes së votës dhe të vul...
Sot ish kryeministri Berisha ka dorëzuar 4 prova të krimit të qeverisë në dorë të SHBA dhe OSBE.
(FOTO: Lu,  Berchardt dhe Berisha)/ Afër mesditës së sotme,a ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donal  Lu dhe ambasadori i OSBE, Bernard Berchardt, kanë vizituar ish- kryeministrin Berisha në ...
Rusia dyshohet për pirateri informatike ndaj OSBE-së
  (Foto: Gjatë një inspektimi të OSBE-së në Gorlovka në rajonin Donetsk, Ukrainë, 15 dhjetor)/. Nga Blaise Gauquelin /Korrespondente e Le Monde në Vienë/ Organizata me bazë në Vjenë,...
Bernd Borchardt, ambasador i ri i OSBE në Tiranë
  Ambasadori i deritanishëm i OSBE, Florian Rauning, largohet nga misioni i tij në Shqipëri për arsye të përfundimit të afatit kohor. Ai ishte njohës i mirë i vendit tonë dhe gjuhës shqipe...
Faqja 6 prej 6« E para...23456