Etiketa: osbe

Shqipëria në krye të OSBE/ Rama: Ishte shteti i vetëm i Evropës që ‘hodhi poshtë’ OSBE-në
Shqipëria mori sot zyrtarisht Kryesimin e Presidencës së OSBE-së për vitin 2020. Në Bratislavë së bashku me kryeministrin Edi Rama ishte dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Rama u shpreh ...
Edi Rama bën lajm edhe në një event formal, gjatë marrjes së kryesimit të OSBE-së. Si do të sulen kritikët?!…
Koment/ Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës. Lajmin e ka bërë me dije Ministri Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook “Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria...
Që sot, Shqipëria kryeson OSBE- në/ Cakaj
Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës së OSBE-së. Lajmin e ka bërë me dije Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook ku shkru...
Borchardt “non grata”/ Reagon OSBE në Vienë
Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga zyra qendrore e OSBE në Vienë. Gazetari Top-Channel, Muhamed Veliu përmes...
Meta në ‘Open’: Disa diplomatë janë bërë si leckat e Ramës, u duhet treguar kufiri
“Jemi shumë vonë si shtet për të treguar disa kufij disa diplomatëve të huaj që kanë abuzuar shumë me respektin që ne kemi për ta”, kështu tha në Open presidenti Ilir Meta pasi sot më herët shpall...
Meta e shpalli “non grata”/ Borschardt: ‘OSBE- organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë’.
Pas takimit me partitë e opozitës ambasadori i OSBE u pyet për vendimin e Metës, i cili e shpalli këtë të fundit “non grata’. “OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë”, tha ai. ...
UPDATED/ Ambasadori Borchardt “non grata” në Presidencë
-Meta: U tregoi gishtin protestuesve, vuri në diskutim dekretin tim- Gishti i ngritur për qytetarët që po protestonin afro 1 muaj më parë por dhe komenti që i bëri dekretit të Ilir Metës me të ...
Lojë ekstreme me populizmin/ Meta shpall ‘non grata’ ambasadorin e OSBE, Borchardt.
‘Vuri në diskutim dekretet e u tregoi gishtin shqiptarëve ’, zbulohet letra e Metës: Bernd Borchardt jo më i mirëpritur në Presidencë Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt nuk është më i...
Largimi i PD nga Reforma/ Rudina Hajdari: ‘Kjo është anija e fundit e tyre, do të fundosen!’
Rudina Hajdari, gjatë zhvillimit të tryezës pë reformën zgjedhore, u shpreh se nëse do të largohen do të sillen si PD-ja, ndërsa shtoi se kjo është anija e fundit e tyre dhe nëse do të bojkotojnë ...
Dështimi i ‘tryezës’/ Borchardt: ‘Nuk duhej braktisur, njerëzit po humbin mundësitë që ofrohen!’
Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt është shprehur se nuk është i lumtur me situatën e krijuar sot në tryezën për reformën zgjedhore. Në një prononcim për mediat në përfundim të tryezës, Borchar...
Faqja 3 prej 612345...E fundit »