Etiketa: is_tag

Palestinezët i këndojnë Putinit: Vriti ukrainasit e dhunojuani gratë!
Në një aheng palestinez, këngëtari i ka kënduar presidentit rus, Vladimir Putin, duke i bërë thirrje që t’i vrasë ukrainasit dhe t’i dhunojë gratë e tyre.  “Ngurtëso zemrën, o Putin, shtoni sulme...
Izraeli mobilizon 9,000 rezervistë përpara një pushtimi të mundshëm tokësor
Izraeli ka thirrur 9,000 rezervistë dhe ka mbledhur të paktën tre brigada në kufirin e Gazës përpara një pushtimi të mundshëm tokësor të territorit të qeverisur nga Hamasi. Në sulmet e fundit t...
Një dëshmitar izraelit dëshmon për krizën në Tel Aviv
  Eitan Singer, një baba 50 vjeçar izraelit i tre fëmijëve që jeton në veri të Tel Aviv, ka folur për BBC për situatën në terren atje: "Ne menduam se po ktheheshim në një rutinë pas Cov...
Palestina i kërkon Organizatës së Bashkëpunimit Islamik të ndërpresë të gjitha lidhjet me Kosovën
Ministria e Punëve të Jashtme në Palestinë ka kërkuar nga Organizata e Bashkëpunimit Islamik të ndërpresë të gjitha lidhjet me Kosovën.  Kryediplomati i Palestinës, Riyad al-Malki i ka dërguar ...
Plani i Trump për paqe, tani në tryezën e ministrave arabë
Ministrat e Jashtëm Arab takohen në Kajro për të diskutuar planin e Lindjes së Mesme të Trump Nga: SAMY MAGDY CAIRO (AP) - Ministrat e jashtëm arab po takohen të Shtunën në kryeqytetin e Egj...
Shtetet e Bashkuara pret fondet për agjencinë e Refugjatëve Palestinez.
Shtetet e Bashkuara po u jep fund të gjitha financimeve për agjencinë e Refugjatëve Palestinez në Kombet e Bashkuara, tha Departamenti i Shtetit i Shteteve të Bashkuara. Ai e përshkroi organiza...
Media mban përgjegjësi për vrasjen e Palestinezëve/ Ambasadori i SHBA, David Friedman.
Media tradicionale mban “disa përgjegjësi” për vdekjen e palestinezëve në kufirin e Rripit të Gaza këtë javë, sepse ata shpërblyen terrorin e Hamas për inkurajimin e popullit që të sulmonin drejt ...
FOTO: Orë pas ore gjatë ditës së trazirave në Gaza ku vdiqën 58 palestinezë
E hëna ishte ditë vdekjeje që i ktheu trazirat e dhunshme në kufirin e rripit të Gaza-s me izraelitët, siç kishin ndodhur të paktën dy muaj të kaluar. Protestat palestineze morën zjarr nga hapj...
Zgjohet Bin Laden, lideri i Al-Qaida bën thirrje për xhihad në prag të inaugurimit të ambasadës Amerikane.
- Bin Laden ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara  është "armiku numër Një i palestinezëve dhe u betua...-, deklaroi al- Zawahiri. Lideri i Al-Qaida, Ayman al-Zawahiri ka thënë se vendimi i Ameri...
BE mban anën e vendeve të Lidhjes Arabe, kundër Shteteve të Bashkuara
Bashkimi Europian dhe vendet e Lidhjes Arabe insistojnë që Jerusalemi të jetë kryeqytet i përbashkët i Izraelit dhe i shtetit të ardhshëm Palestinez; teksa Shtetet e Bashkuara përgatitet për ta zh...