Etiketa: is_tag

Arrestimi i Belerit, Edi Paloka bën fajtore ambasadoren Yuri Kim
Zyrtarë grupimit ‘Rithemelimi’ i Sali Berishës kane deklaruar se Yuri Kim është ‘fajtore’ edhe për arrestimin e Fredi Belerit. Deputeti Edi Paloka në një postim në Facebook shkruan se Kim e par...
Rithemelimi reagon ashpër ndaj Yuri Kim: ‘Pse ulet mes dy ministrave!’.
Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka ka ironizuar fjalimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim, për luftën ndaj korrupsionit.Ambasadorja amerikane foli me lavdërime se qeveria po e luft...
32 deputetë mbështetën plaftormën e Alibeajt për bashkim, reagon Rithemelimi: ‘Keqardhje!’
Deputeti i Komisionit të Rithemelimit Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me platformën që prezantoi ditën e sotme Enkeljd Alibeaj për bashkimin e demokratëve. Me anë të një statusi në ‘Facebook’,...
24 orë para skadimit të ultimatumit, Edi Paloka i ofron marrëveshje Lulzim Bashës
Deputeti i PD-së dhe njëherësh ish-nënkryetar i kësaj force politike, Edi Paloka i ka ofruar një marrëveshje Lulzim Bashës, për të zgjidhur çështjen e fraksioneve brenda PD-së. Të bëhet pjesë e...
Bardhi i PD: Hapni kasafortën, mos bëni show!
Nga Rajmonda Basha/  “Dua të ripërsëris thirrjen. Nxirrni firmat nga kasaforta, mos bëni show me gazetarët, që nuk njohin çështjen. Dorëzoni kërkesën në protokoll të Partisë Demok...
PD hedh poshtë 13 tetorin e aleatit Meta, dhe premton të pamundurën.
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ftuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, deklaroi se “13 tetori” është praktikisht i hedhur poshtë, pasi është i pamundur për zhvillimin e zgjedh...
Rama: Budallai me shiringë në dorë goditi imazhin e Shqipërisë
“Asnjë nga sëmundjet e një shoqërie nuk i bën dot asaj dëm më të madh sesa budallallëku”, nisi reagimin e tij në rrjetin social Facebook kryeministri Rama, në lidhje me incidentin e paradites së k...
Deputeti i PD, Paloka, i atakuar për larje parash, sulmon kryeministrin në sallën e Kuvendit
Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme deputetin demokrat pa...
PD, fjalë para protestës: ‘Nuk ka kthim prapa…, por nuk duam pushtet!’
Partia Demokratike tashmë e ka lajmëruar se protesta e madhe do të mbahet në 16 shkurt në orën 11:00. Nënkryetari, Edi Paloka në një intervistë për “BalkanWeb” flet për objektivin e protestës. Pal...
PD i përgjigjet Tahirit për letrat që paraqiti nga Italia
Nënkryetari i PD, Edi Paloka i është përgjigjur menjëherë Saimir Tahirit i cili sapo mbajti një konferencë për mediat dhe ku paraqiti disa letra nga një prokurori në Itali ku thuhet se “Saimir Bas...