Etiketa: is_tag

Pelosi mbi 6 janarin: ‘Nëse ai vjen në Kapitol, unë do të godas Trumpin dhe do të shkoj me kënaqësi në burg’
Të enjten në emisionin televiziv "Anderson Cooper 360" të CNN, gjatë pamjeve të para për herë të parë të realizuara më 6 janar 2021 nga Alexandra Pelosi, nëna e saj, kryetarja Nancy Pelosi (D-CA),...
Kina sanksionon Nancy Pelosin për “provokimin e rëndë” në vizitën e Tajvanit.
Kina ka njoftuar sanksione kundër kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, D-Kaliforni, dhe familjes së saj, pas vizitës  në Tajvan, të cilën Kina e dënoi ashpër. Zëdhënësi i Ministr...
Tajvan: Pelosi largohet nga Taipei pasi shkaktoi tërbimin kinez.
Zonja Pelosi - politikania më e lartë amerikane që ka vizituar në 25 vjet - u largua të mërkurën pas takimit me liderët në kryeqytetin Taipei. Por vizita e saj, si pjesë e një turneu më të gjer...
Nancy Pelosi mbërrin në Tajvan pas tensionesh të shumta dhe kërcënimesh nga ana e Pekinit zyrtar.
Kryekongresmenja amerikane, Nancy Pelosi, ka zbritur zyrtarisht në kryeqytetin e Tajvanit, Taipei, në një vizitë historike për një zyrtare të lartë amerikane, pas tensionesh të shumta ...
Trump iu përgjigjet Dems: Ata mund të përdorin Impeachment-in për të bllokuar të nominuarin tim në gjykatën supreme: ‘Nëse ata e bëjnë këtë, ne fitojmë’
Presidenti Trump të hënën pretendoi se do të fitonte zgjedhjet presidenciale nëse Kryetari i Dhomës Nancy Pelosi në të vërtetë do të përpiqej të përdorte impeachmentin si një mundësi për të blloku...
Trump qorton hetimet ‘partizane’ pasi Pelosi shpalli komisionin e ri të koronavirusit: ‘Ja përsëri’
Presidenti Trump, duke folur në konferencën e shtypit të koronavirusit në Shtëpinë e Bardhë,të enjten u zbraz mbi Demokratët që kanë krijuar një komision të ri të Dhomës me autoritetin për të hetuar...
Avokatët skolastikë të të majtës i japin Pelosit një ide të re mbi Impeachmentin.
Nga: JOEL B. POLLAK Demokratët dhe avokatet skolastikë të krahut të majtë po debatojnë për një ide të re të lançuar në Washington Post të Premten: që Kryetarja Nancy Pelosi (D-CA) duhet të mbaj...
Donald Trump: Shtetet e Bashkuara duhet të nxisë kulturën e ‘mirëkuptimit dhe respektit më të thellë’
Nga: SEAN MORAN, Brietbart Presidenti Donald Trump shpërndau mesazhin e tij presidencial të Krishtlindjeve nga Shtëpia e Bardhë të Mërkurën, duke bërë thirrje që vendi të nxisë një sens më të m...
Administrata e Trump beson se Pelosi ‘do të cedojë’ në taktikat e impeachmentit
Administrata Trump tregoi të Dielën se nuk shqetësohet shumë për atë që ata besojnë se është drejtimi i lojërave politike të Kryetares së Dhomës Nancy Pelosi dhe se ajo në fund do të duhet të kalojë...
Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundër Presidentit Donald Trump që Dhoma e Përfaqësuesv...