Etiketa: is_tag

Përmbytjet, Tirana solidarizohet me Firencen dhe Toskanën. Veliaj: ‘Jemi të gatshëm të ndihmojmë në çdo rast nevoje’.
Tirana solidarizohet me Firencen dhe Toskanën në Itali, të cilat gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme kanë pësuar përmbytje, si pasojë e motit të keq. Përmes një postimi në rrjete socia...
Lezha çlirohet nga përmbytjet pas përfundimit të reshjeve
Në territorin e Lezhës në dy ditët e fundit nuk ka pasur reshje shiu dhe kjo ka bërë që situata të përmirësohet ndjeshëm. Strukturat e Emergjencave Civile thonë se po monitorojnë gjendjen nga afër...
Shqipëria nis të zbardhet për dimër, por edhe përmbytje nga ujërat.
Nga veriu në jug, Shqipëria edhe ditën e sotme po përballet me pasojat e motit të keq. Në Qarkun Korçë, gjatë natës ka patur reshje dëbore, veçanërisht në kuotën sipër 1200 metrat...
Kuvend/ Pse nuk shpallet gjendja e emergjencës?, pyet opozita. Rama: Ka kritere të përcaktuara! 1458 ha tokë e përmbytur nuk ka lidhje me kaskadën
Teksa opozita e ka thirrur në interpelancë për përmbytjet dhe e pyet përse nuk shpallet gjendja e emergjencës, kryeministri Edi Rama iu përgjigj se ka kritere që nuk lidhen me situatën aktuale. ...
Rama inspekton zonat e përmbytura në Shkodër: ‘Situata po shtrembërohet, nuk ka krahasim me vitin 2010!’.
Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të zonave të përmbytura në Shkodër tha se situata që po kalon vendi po shtrembërohet. Ai u shpreh se situate gjatë qeverisjes Berisha situate ishte më e ...
Argjinatura të reja për Vjosën/ Rama asiston punimet në grykëderdhjen e lumit
Kryeministri Edi Rama inspektoi sot, situatën në disa prej zonave të prekura nga reshjet intensive në jug të vendit,  Fier e Vlorë. Situata kritike për shkak të prurjeve të mëdha të lumit...
Përmbytjet në Shkodër/ Rrugë të bllokuara dhe 8 banesa ‘nën ujë’. Rritet niveli i ujërave nga dalja e lumenjve.
Zona e Shkodrës vazhdon të ketë probeme me përmbytjet pas reshjeve të dendura të shiut. Kështu, në Velipojë  janë  350 ha sipërfaqe toke e përmbytur në fshatrat Luarz, Ças, Baks i Ri dhe Reç i ri....
Përmbytjet, rreziku për Shkodrën/ Lumenjtë afër kufirit maksimal të kuotave
Prej ditësh Shërbimeve metereologjike në vend kanë dhënë parashikimet për përmbytje në 4 qarqe të vendit, duke kërkuar marrjen e masave nga autoritetet lokale. Të njëjtën gjë kërkoi edhe Agjenci...
Situatë kritike në vend/ Mbi 1500 ha tokë nën ujë në Shkodër! Rrëshqitje rruge në aksin Rrabosht- Kallmet! Lumi Vjosa rikthehet në shtrat!
Situata e përmbytjeve në vend vijon të jetë kritike në disa zona. Situata në lumin Vjosa ka ardhur duke u normalizuar, pasi ka hyrë në shtrat. Në Shkodër ka një përkeqësim të situatës, pasi...
Moti i keq/ IGJEUM paralajmëron sërish: Në 10 dhe 11 priten përmbytje më të mëdha
Prej disa ditësh tashmë, vendi ynë vijon të jetë nën ndikimin e një moti të paqëndrueshëm, që ka shkaktuar jo pak probleme në vend. Ndërkohë, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nivelet...