Etiketa: is_tag

Pirro Mani është teatri dhe teatri është Pirro Mani
Nga: Josif Papagjoni  Shpesh ky mendim absolut ka rrahur mendjes sime, dhe sakaq e kam ditur se ai ishte nje nga gladiatoret dhe kapitenet e famshem te teatrit. Sigurisht, me i suksesshmi. Une ...
Pirro Mani, reagon Rama: ‘Usta i madh i skenës kombëtare teatrore!’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të aktorit Pirro Mani Me një postim në Facebook, Rama e vlerëson Manin si një "usta" të madh të skenës kombëtare ...
Ndahet nga jeta Pirro Mani, 89 vjeç.
Një lajm i trishtë ka ardhur për kinematografinë shqiptare. Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Pirro Mani. Një prej “korifenjtë” e kinematografisë shqiptare ka ndërrua...