Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të aktorit Pirro Mani

Me një postim në Facebook, Rama e vlerëson Manin si një “usta” të madh të skenës kombëtare teatrore.

“Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familje”, shkruan Rama.

VERITAS.COM.AL