Etiketa: policia

Qysh sot ushtria dhe policia do të ruajë radhën dhe distancën e qytetarëve në radha…
“Policia dhe Ushtria janë angazhuar sot në sigurimin e radhëve e të distancave në hyrje e brenda pikave të shërbimeve ushqimore dhe farmaceutike!”. Kështu thotë Kryeministri Edi Rama, duke komunik...
COVID-19/ 165 shtetas shkelin rregullat e ‘luftës’: Policia. VIDEO
Në kuadër të respektimit të masave kufizuese, Policia e Shtetit ka vijuar identifikimin e shkelësve duke i gjobitur apo këshilluar ata. Përmes Facebook, Policia publikon video kontrollet e sotm...
COVIN-19/ Ke hyrë nga Italia këto dy javë? Ka një mesazh për ty… Të gjithë emrat dihen
Kryeministri Rama ka bërë me dije se janë identifikuar të gjithë personat që kanë hyrë nga Italia në 14 ditët e fundit dhe atyre u është dërguar një mesazh. POLICIA E SHTETIT KA IDENTIFIK...
COVID-19/ Mbyllen 522 lokale dhe dhjetëra palestra, bilardo e klube nate.
Policia e Shtetit, menjëherë në zbatim të masave parandaluese për mospërhpajen e koronavirusit të caktuara nga qeveria, ka mbyllur prej ditës së djeshme 522 lokale, 29 palestra 65 bilardo, dhe 39 ...
Mesazhet zanore në Whatsapp/ Prokuroria nis hetimet: ‘Kushdo që përhap lajme të rreme do dënohet’.
Duke marrë shkas nga të dhënat e ndryshme të bëra publike në media si dhe përhapja e mesazheve nëpërmjet telefonit, në lidhje me informacione të dyshuara si të rreme mbi përhapjen e mundshme të Co...
Prokuroria hedh poshtë një version të ri që po qarkullon rreth vrasjeve të sotme në Gjilan
Pasditen e sotme ka ndodhur një vrasje e katërfishtë dhe një vetëvrasje në Gjilan. Prokuroria ka deklaruar se zyrtarja policore Valdete Bllaca ka vrarë prindërit dhe dy vëllezërit e saj. Fqinjë të...
Cilët janë të piketuarit e parë të OFL? Vrasës dhe të dënuar të përjetshëm…
Operacioni Anti KÇK ka nisur vrullshëm, ashtu siç edhe kryeministri Edi Rama kishte paralajmëruar. Policia bëri me dije se u janë dërguar formularët dy subjekteve të parë të ligjit special. Ope...
Ku u gropos Jak Prenga?, ky është vendi ku dyshohet. Policia kriminale zbarkon në fshatrat e Shijakut
Forca të shumta të policisë kriminale kanë zbarkuar në fshatrat Pjezë dhe Hardhisht për të kërkuar trupin e pengut të vrarë Jak Prenga. Ky i fundit ka humbur jetën për shkak të gjakderdhjes nga pl...
Misteri i krimit/ Vrasja e Jak Prengës në Shijak u urdhërua nga një burg në Ekuador.
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës, trupi i të cilin rezulton ende i zhdukur. Në një raportim për ‘News24’ gazetarja Klodiana Lala deklaroi se urdhri për rrëmbim...
Krimi makabër i shekullit: Jak Prengën e rrëmbyen, e vranë, e zhveshën, e vdiqën, e tërhoqën zvarrë, e groposën dhe nuk tregojnë varrin.
Kjo ka ndodhur me një banor në Kamzë, baba i pesë fëmnijëve në moshën 49 vjeç, vëlla i një personi të dyshuar se ka rrëmbyer 300 kg drogë kokainë nga një kartel në Britani. Jak Prenga u rrëmbye ng...
Faqja 10 prej 30« E para...89101112...2030...E fundit »