Etiketa: policia

Pronari i servisit të celularëve prodhonte bomba; sot u arrestua në spital.
Gentian Hoxha mbeti dje i plagosur nga një shpërthim i fuqishëm që ndodhi brenda dyqanit të tij të celularëve. Ai punonte i vetëm në tryezën e punës, kur rreth orës 10:40 në dyqan ndodhi një sh...
Katër persona u plagosen rëndë me thikë në sulmin e Vienës.
Katër persona u plagosën rëndë në dy sulme me thikë në një distrikt të kryeqytetit të Austrisë, Vienë, ditën e mërkurë në mbrëmje, por asnjë motiv ose lidhje mes të të dëmtuarve nuk është bërë i q...
Tre deklarata ndryshe për drogën: Policia kundër ministrit, ministri kundër kryeministrit e vice-versa.
Kapja e 613 kilogramëve kokainë, ka çuar në një përplasje deklaratash mes kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm, Xhafaj, të cilët japin versione të ndryshme për operacionin, sipas analizës...
Droga nderohet me kodin ‘Bora’: “Last Snow” sekuestron 180 milionë euro kokainë.
613 kg kokainë është rezultati i operacionit ‘Last Snow’ të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit. Si asnjëher...
Burri që u gjet pa jetë në ish-bllok, është biznesmen dhe është vrarë me armë zjarri
Viktima që mbeti i vrarë me armë zjarri sot në mbrëmje  në Tiranë është biznesmeni Memli Begalla, 64 vjeç, me disa aktivitete biznesi. Rreth orës 21:00, në Sallën Operative të Policisë një tele...
Një burrë gjendet i vdekur në ish- bllok, Tiranë
-Forcat e  Policisë sapo kanë mbërritur në Rrrugën ‘Nikolla Tupe’- Një burrë rreth 50 vjet  është gjetur i pajetë pak më parë në kryeqytet, në rrugën “Nikolla Tupe”, në zonën e ish “Bllokut”. D...
130 policë që ruajnë burgjet duhej të ishin vetë të burgosur.
-130 efektivë të policisë së Burgjeve rezultojnë me precedentë penal- Të dhënat vijnë pas një inspektimi të bërë nga ministria e Drejtësisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve. Pas verif...
Vrasës nga jashtë: Kasmi është ekzekutuar nga një shtetas grek i Forcave Speciale
Në një konferencë për shtyp të kreut të policisë së Tiranës Ardi Veliu, u bë e ditur detajet e operacionit të koduar “Enigma”. “Finalizuan me sukses goditjen e grupit të strukturuar kriminal “E...
Policia, njoftim urgjent: Arrestohet autori i vrasjes së Devi Kasmit. Rrjedh ‘sekreti’.
Drejtori i Policisë së Tiranës, Ardi Veliu ka njoftuar se në ora 13.00 do të mbajë një konferencë për shtypin në ambientet e selisë së Policisë së Tiranës. Njoftimi jipet urgjent dhe deklarohet se...
Librazhd, një ‘i marrë’ vret më sëpatë bashkëfshatarin
(FOTO: Fshati Zdrajsh ku ndodhi ngjarja)/ Akoma pa nisur ndonjë lëvizje për njohjen e marrëzisë, të marrët po bëjnë kërdinë me aktet e tyre makabre kundër të tjerëve. Ekzaminimi i tyre as ka ni...
Faqja 20 prej 30« E para...10...1819202122...30...E fundit »