Etiketa: policia

Arrestohen dy policë! Kapnin të rinj që pinin hashash nga liqeni i Tiranës dhe i grabisnin në këmbim të lirisë
Një efektiv i rendit dhe një i Policisë Bashkiake u arrestuan pasi kanë shpërdoruar detyrën duke ndaluar të rinj që i kapnin me cigare hashashi në zonën e Liqenit artificial në Tiranë. Efektivët u...
Berisha refuzon njoftimin e Policisë: ‘Bulevardi do të mbushet si kurrë më parë!’
Ish-Kryeministri Sali Berisha e konsideron nul njoftimin që policia e shtetit i ka bërë dje që nuk e lejon organizimin e protestës më 6 dhjetor në Bulevardin e Tiranës sepse cenohet siguria kombët...
Çmenduri në Kodrën e Diellit: Qan një fëmije 3 vjeç, fqinji bezdiset dhe nxjerr armën pa leje, plagoset babai i foshnjës.
Zbardhet ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në zonën e Kodrës së Diellit në Tiranë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri Jonian Shehu. Sipas burimeve, shkak i konfliktit ka qenë zhurm...
Vdekja e Lear Kurtit në Komisionin Parlamentar/ Rrumbullaku: Brenda 48 orësh jap shpjegime të plota, respektoni mundin e policëve!
Mbledhja e Komisionit për Sigurinë Kombëtare ka nisur me debate të ashpra. Deputeti i PD, Ferdinand Xhaferraj kërkon që drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku të përgjigjet për vdekje...
Historia e dashurisë mes të rinjve kthehet në tragjedi në Klos! Ekzekutohen babë e bir, vetëvritet autori!
39-vjeçari qëlloi disa herë me pistoletë në rrugën kryesore të qytetit, duke lënë të vdekur në vend 17-vjeçarin Kenado Shira, ndërsa babai i tij, Liri Shira ndërroi jetë rrugës për në spital. Auto...
Hakerat publikojnë databazën e të gjithë personave të dyshuar për krime; reagon Policia e Shtetit: MEMEX nuk është prekur
“Homeland Justice” ka publikuar dokumente të tjera nga skedarët e policisë. Bëhet fjalë për të gjithë informacionin policor në sistemet e mbyllura për personat e dyshuar si të përfshirë në vep...
Kreu i ri i Policisë së Shtetit, Met Rrumbullaku, merr zyrtarisht detyrën
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku mori sot zyrtarisht detyrën. Gjatë ceremonisë, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi i dorëzoi simbolet dhe flamurin rrumbullaku dhe...
Muhamet Rrumbullaku është drejtori i ri i Policisë së Shtetit
Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi deklaroi se Muhamet Rrumbullaku do të jetë drejtori i ri i Policisë së Shtetit.  “Rrumbullaku plotëson të gjitha kushtet për të qenë drejtor i Përgjithshëm i Poli...
Parandalohet një atentat në Shëngjin, arrestohen Nikoll Sherrniku, 28, dhe Flutura Berisha, 34!
Një ngjarje kriminale, që siç duket nga rrethanat e organizimit dyshohet për një vrasje, por që ende nuk është konfirmuar, është parandaluar nga policia e Lezhës ditën e sotme në Kune në Shëngjin....
Iu kërkua dorëheqja pas tragjedisë në Himarë, Nano vizitë në familjen Avdia: Mos u keqkuptoni, erdha si prind dhe qytetar!
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka shkuar për vizitë në familjen Avdia, dy ditë pas tragjedisë së Himarës. Për mediet, Nano theksoi se shkoi për t’i shprehur ngushëll...
Faqja 1 prej 3312345...102030...E fundit »