Etiketa: is_tag

Pompeo lufton kundër Sen. të GOP, Corker, i cili godet Trump se është ‘duke mbjellë dyshim dhe mosbesim’.
  By Gregg Re | Fox News Sekretari i Shtetit Mike Pompeo u përplas me ligjvënës nga të dy anët e korridorit gjatë një seance të tensionuar të Senatit të mërkurën, pasi ka mbajtur një li...
Pompeo: Progresi me Korenë e Veriut, do shumë punë
( FOTO: Sekretari i Departamentit të  Shtetit Mike Pompeo takohet me Kim Yong Chol, nga e djathta, një zyrtar i larte Partisë i Koresë së Veriut dhe ish shef i sherbimeve sekrete, për një ditë të ...
SHBA bën presion mbi Korenë e Veriut për planin “historik” të çarmatimit. Pompeo takon njeriun e Kim.
Departamenti i Shtetit thotë se regjimi duhet të skicojë hapat e çarmatimit sipas vullnetit për të zhvilluar samitin Trump- Kim.  Koreja e Veriut duhet të paraqesë planin e çarmatimit brenda p...
Amerika të mos kërcënohet më nga Kim!- kjo synohet. Projekti SHBA- Kore e Veriut mbahej pezull prej 25 vjetësh.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha të dielën se nëse Koreja e Veriut bie dakord për çnuklearizim të plotë, Shtetet e Bashkuara janë të gatshme “t’i ofrojnë garanci sigurie” qeverisë së...
Shefi i CIA, Mike Pompeo ka patur “udhëtim dhe bisedime sekrete në Korenë e Veriut”
Drejtori i CIA, Mike Pompeo ka udhëtuar për në Phenian për një takim sekret me liderin e Koresë së Veriut Kim Jong-un, raporton media në Shtetet e Bashkuara. Takimi kishte objektiv parapërgatit...
Cili është sekretari i ri i Shtetit i Shteteve të Bashkuara?
Nga: Massimo Gaggi/ Më e pakta që mund të thuhet, është se me Mike Pompeon në krye të Departamentit të Shtetit, politika e jashtme amerikane do të bëhet edhe më muskuloze: e ashpër me kundërshtarin...
Trump dhe Pompeo i afrojnë mendimet mbi Korenë e Veriut
Presidenti amerikan Donald Trump thotë se ndan mendime të ngjashme me personin që ka zgjedhur për postin e kryediplomatit të vendit, drejtorin e Agjencisë Qendrore të Zbulimit (CIA) Mike Pompeo. S...
Rex Tillerson u shkarkua katër orë pasi avioni i tij u ul në aeroport.
Presidenti Donald Trump njoftoi se Drejtori i CIA, Mike Pompeo do të jetë sekretari i ri i Shtetit i SHBA, duke zëvendësuar Rex Tillerson. “Mike Pompeo, Drejtor i CIA, do të jetë Sekreta i Shte...
Trump i ofron zotit Mike Pompeo postin e Drejtorit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencies
( FOTO: Mike Pompeo) Përveç postit të Prokurorit të Përgjithshëm, që iu ofrua Senatorit Jeff Session, të Alabama; po sot presidenti i zgjedhur Donald Trump ka ofruar postin e Drejtorit të Agjen...