Etiketa: is_tag

Pompeo thotë se ai po “bën tifozllek” për administratën e Biden, pavarësisht “botëkuptimit shumë të ndryshëm”
Brooke Singman | Fox News Pompeo tha se "sa herë që dikush nga administrata Biden e telefonon, ai është "i lumtur" të flasë me ta. Ish-sekretari i shtetit Mike Pompeo i tha Fox News të premt...
Pompeo qëndron pranë Trump: ‘Jam krenar për atë që arritëm… Historia do të na kujtojë shumë mirë’
KRISTINA WONG Sekretari i Shtetit Michael Pompeo u dha një mesazh ish zyrtarëve të administratës Trump duke u larguar nga Presidenti Donald Trump, gjatë një takimi me ligjvënësit e lartë Republ...
Pompeo: Rusët janë ‘qartazi’ prapa hakërimit të qeverisë amerikane
  Sekretari i Shtetit i SHBA, Mike Pompeo, të Premten tha se sulmi kibernetik i kësaj jave - i quajtur nga një zyrtar amerikan si "rasti më i keq i hakerimit në historinë e Amerikës" - ish...
Pompeo: ‘Amerika e Para’ e Trump do të ketë një trashëgimi të qëndrueshme’
Sekretari i Shtetit Mike Pompeo i tha Breitbart News në një intervistë ekskluzive në zyrën e tij në Departamentin e Shtetit në Foggy Bottom në Uashington, DC, se ai beson, pavarësisht se kush ësht...
Raporti: Netanyahu udhëtoi në Arabinë Saudite, u takua me Pompeon dhe Princin e Kurorës
DEBORAH DANAN   Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu fluturoi fshehurazi në Arabinë Saudite të Dielën për të takuar Princin e Kurorës Saudite Mohammed bin Salman dhe Sekretarin e Sh...
Pompeo: ‘Do të ketë një tranzicion të butë në një administratë të dytë Trump’
Nga: KRISTINA WONG Sekretari i Shtetit Mike Pompeo të martën tha se ai pret që të ketë një administratë të dytë Trump kur rezultati i zgjedhjeve të jetë përfundimtar. Një reporter pyeti Pomp...
Forumi i Ballkanit Kundër Anti-Semitizmit, Pompeo: ‘Nder për Shqipërinë dhe tolerancën e saj!”
Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo e ka cilësuar Shqipërinë si një vend që duhet të jetë i nderuar për mbështetjen që ka bërë për hebrenjtë në luftën  e dytë botërore. Më tej Pompeo ka ...
Në Tiranë/ Forumi Ballkanik Kundër Antisemitizmit, konfirmohet pjesëmarrja e Mike Pompeo
Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot Rezolutën ku pranojmë përkufizimin e IHRA për “antisemitizmin”, që do të thotë një angazhim i mirëfilltë drejt kuptimit të antisemitizmit, si hapi i parë drejt l...
Kriza politike në Bjellorusi/ Mike Pompeo mbështet iniciativën e Ramës për të lehtësuar dialogun mes palëve
Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo ka mbështetur iniciativën e kryeministrit Edi Rama për të takuar palët politike në Bjellorusi për sa i përket konflikti të zhvilluar javët e fundit. Në...
Pompeo: PKK fshehu transmetimin njeri-në-njeri të Covid, OBSH,’e kooptuar’
Nga: IAN HANCHETT Të enjten në transmetimin "Bill Hemmer Reports" të Fox News Channel, Sekretari i Shtetit Mike Pompeo deklaroi se Partia Komuniste Kineze e dinte për transmetimin nga personi t...