Etiketa: is_tag

Zgjidhet anëtari i parë i KLP, Moisi Duda.
Prokuroria e Apelit ka zgjedhur anëtarin e parë të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mësohet se Moisi Duda ka marrë 122 vota, ndërsa kundërshtarja e tij, Afërdita Ndoi 106 vota. Ndërsa 6 vota kan...
Shkarkohet kryeprokurori i Bullgarisë/ Dështoi në luftën kundër korrupsionit
Presidenti bullgar Rumen Radev shkarkoi Prokurorin e Përgjithshëm Ivan Geshev më 15 qershor, në gjysmë të mandatit të tij shtatëvjeçar, pas zhgënjimit dhe thirrjeve të vazhdueshme vendore dhe ndër...
Operacioni ‘Matrix’/ Pranga për Belerin, prokurori: Kemi siguruar prova për blerje votash! Hetimet vazhdojnë
Prokuroria e Vlorës ka bërë me dije se hetimet për korrupsion në zgjedhje ndaj kandidatit Fredi Beleri kanë nisur në 8 maj. Në një deklaratë për mediat, prokurori i Vlorës, Aurel Zarka ka bërë me ...
SHBA direktiva Dumanit: Jepi fund pandëshkueshmërisë, askush nuk duhet të jetë mbi ligjin. “Ke mbështetjen tonë”.
Ambasada e SHBA i ka dhënë mbështetje Altin Dumanit, pas zgjedhjes në krye të SPAK. Ai mori 5 vota në KLP, 1 më shumë se Edvin Kodili, duke marrë në këtë mënyrë drejtimin e organit më të rëndësish...
Kim shkon në KLP, ndjek nga afër procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK
Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shkuar në sallëne KLP për të ndjekur nga afër procesin për zgjedhjen e keut të ri të SPAK. Në sallë po raporton prokurori Edvin Kondili. Brenda pak orësh prite...
Sot zgjidhet kreu i ri i SPAK! SHBA monitoron procesin!
Sot mbahen zgjedhjet për kreun e SPAK. Tre kandidatët në garë janë Edvin Kondili, Adnan Xholi dhe Altin Dumani. Në sallën ku po bëhet intervistimi i kandidatëve nga KLP kanë mbërritur edhe përf...
Na duhet një prokuror si Deda
Frrok Çupi Deda nuk është më, por as Rikard Ljarja- aktori ynë i dashur, nuk është më mes nesh. As Elida Cangonji, vajza që çau linjat telefonike mal më mal me thirrjen: “Alo Deda!, Alo Deda...’; ...
Zgjedhja e prokurorit të SPAK/ Çfarë ndodh nëse 2 kandidatë marrin numër të barabartë votash?
Nga Adriatik Doçi Zgjedhja e kreut të ri të SPAK ka prodhuar polemika dhe debate politike. Përfaqësues të opozitës kanë ngritur dyshime për ndikim të pushtetit për të diktuar drejtuesin e ri të...
Prokurori i Romës: Mafia italiane ka filluar të operojë në Shqipëri
Në kuadër të 30 vjetorit të krijimit të Direzione Nacionale Antimafia ( DNA) dhe në funksion të bashkëpunimit në rritje ndërmjet Strukturës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ...
Nxirri nga burgu, i vrasin në rrugë/ Këtë bënë prokurori Shqarri dhe gjyqtarja Selmanaj me dy vlonjatët që u vranë në Panaja.
(Foto: Prokurori Erjon Shqarri dhe gjyqtarja Arbana Semanaj- Vlorë) Nga: Adriatik Doçi/ Shqiptarja.com sjell fakte dhe rrethana të reja rreth lirimit nga qelia pesë muaj më parë të Shpati Le...