Etiketa: is_tag

Deputeti Alket Hyseni procedohet penalisht, tre akuza për tokën në Dhërmi.
Prokuroria e Krimeve të Rënda ka regjistruar procedim penal me akuzat e falsifikimit të dokumenteve dhe korrupsionit për deputetin socialist, Alket Hyseni, ndërkohë që ky i fundit hedh poshtë akuz...
Provat e krimit i grabisin banditët. Po tani?… Grabitet posta sekrete e Prokurorisë.
Dy persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar postierin pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe i kanë marrë disa materiale që ai kishte tërhequr nga posta. Thuhet se ishin dokumente të ...
Prokuroria që arrestoi protestuesit ka falsifikuar dokumentet
  Nga: Gazmend Bardhi, ish- ministër i Drejtësisë/ Ne kërkesën e Prokurorisë Kukës drejtuar Gjykatës, deklarohet ne mënyrë te falsifikuar se masat e ndalimit ndaj 23 qytetareve te Kukësit j...
“Amerika” nuk i ndahet Llallës. Priten prova të reja për akuzën “pastrim parash”.
Burime për “Shqiptarja.com” bëjnë me dije se për Llallën është hapur një hetim zyrtar, të cilat po vijojnë në asistencën e parterëve ndërkombëtarë, ndërsa ende nuk bëhet me dije se kush është prok...
Trafikantët vishen si konsuj dhe bëjnë ‘tregtinë e njerëzve’
Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe Policia e Shtetit njoftojnë se kanë finalizuar një superaksion duke goditur grupet te strukturuara kriminale që shfaqeshin si 'konsuj' mes shteteve dhe organizoni...
Prokuroria nis hetimin ‘kryesisht’ ndaj PD mbi kontratat e lobingut për foton me Trump.
I pari është thërritur në Prokurori për t’u pyetur sekretari i Përgjithshëm i PD, Ristani. Arben Ristani është thirrur në Prokurorinë e Tiranës për të dëshmuar lidhur me kontratën e lobimit me ...
Duket sikur po bie ‘krenaria’ e qeverisë se ‘e kapën vrasësin’ brenda ditës…
Që nga dita kur ‘u kap’ Eftimio Eftimiu,  vrasësi i dyshuar i Devi Kasmit, në fillim të muajit, qeveria, policia dhe prokuroria po ngrenë flamujt e krenarisë kudo në podiume dhe media. Ata po mbur...
Ekstradimi i “sikletit”. Çfarë fshihet pas ekstradimit të financierit të bandës ‘Habilaj’?
Nga: Ylli Manjani/Fb Ende presim një sqarim nga Prokuroria e Përgjithshme mbi lejimin e ekstradimit të N.S! Lajmi që u përhap dje që Ministria e Drejtësisë e kishte bërë ekstradimin pa pyetur dr...
Prokurorja e mbyll vitin dhe e nis punën me PD.
Prokuroria e Tiranës është bërë gati të nisë letër porosi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për kontratën e lobimit të PD-së. Kallëzimi është bërë nga kryetari i Grupit Parlamentar i PS (në pusht...
Shuhet misteri i dosjeve të humbura në Prokurorinë e Elbasanit
Çështja e dosjeve të zhdukura në Prokurorinë e Elbasanit, më shumë se sa një ngjarje kriminalë, është një konflikt mes drejtuesit të Prokurorisë dhe prokurores që ka denoncuar zhdukjen. Burimet...